Saturday, January 23, 2021

Ligji i Teatrit votohet nesër, zbulohet aksioni i opozitës i cili do të ndalojë...

0
Të enjten, opozita do të marrë mungesën e katërt në seance plenare. Ora 10:00 do e gjejë shumicën dhe pakicën parlamentare në dy destinacione...

“Lamtumirë dashuria ime”, shqiptari i dërgon ish-të dashurës videon e vetëvrasjes, ajo çfarë i...

0
Një shqiptar është shtirur sikur ka vrarë veten, më pas videon ia ka dërguar ish-it. Për këtë arsye 39 vjeçari  është në telashe nga...

Ligji për lojërat e fatit. Ahmetaj i përgjigjet presidentit Meta: Dikush e ka këshilluar...

0
Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj i ka dëguar një mesazh presidentit Meta që ka kthyer në Kuvend ligjin për lojërat e fatit,...

Aksident në Sauk. Makina përplas motorin, i plagosuri në gjendje të rëndë në spitalin...

0
Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e kaluar në Sauk, ku mësohet se një motor u përplas me një automjet Citroen. Si pasojë e...

Shpëtoi 6 persona nga përmbytjet në Francë, shpërblehet shqiptari hero

0
Florim Shehu, një shtetas kosovar që jeton në Changé (në Majenne), mori një leje qëndrimi nga shteti francez pasi në muajin qershor kishte arritur...

Podgorice,Thaçi: Gjukanoviç mbeshtet perpjekjet e Kosoves dhe Serbise per marreveshje

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot drejt Malit të Zi, ku është takuar me homologun e vendit fqinj, Milo Gjikanociv. Lajmi konfirmohet...

Bashkeqeverisja,Rama shkarkon live drejtorin e rëndësishëm

0
Gjatë takimit me kordinatorët e bashkëqeverisjes kryeministrii Edi Rama ka bërë me dije shkarkimin e Drejtorit të Hipotekës së Fierit Petrit Kuçana.Kjo deklaratë e...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...