Tuesday, April 20, 2021

Miratohet vendimi! Ky është shteti që do të udhëtojë pa viza në Shqipëri

0
Shtetasit rus do të mund të udhëtojnë drejt shtetit shqiptar pa pasur nevojë të pajisen me viza. Lajmin e ka dhënë Ambasada Ruse. Ky vendim është...

Kursi i këmbimit valutor, zbuloni me sa lekë shkëmbehen sot euro, dollari dhe paundi...

0
Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit dhe Paundit Britanik. Ndërkohë Euroja dhe Franga Zvicerane kanë shënuar...

Ndryshon skema: Mund të përfitojnë të papunët e dalë deri në 31 dhjetor 2020,...

0
Programet e nxitjes së punësimit për personat e dalë të papunë si pasojë e COVID-19 do të zbatohen deri në datën 31 dhjetor 2021....

Kursi i këmbimit valutor, zbuloni me sa lekë shkëmbehen sot euro, dollari dhe paundi...

0
Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Euros dhe Frangës Zvicerane. Ndërkohë Paundi Britanik dhe Dollari kanë shënuar...

Rikonstruksioni i rrugës Zgosht – Ura e Çerenecit – FSHZH njofton nisjen e punimeve...

0
Fondi Shqiptar i Zhvillimit nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka njoftuar se ka nisur punimet për rikonstruksionin e rrugës Zgosht – Ura e Çerenecit. Segmenti...

Kursi i këmbimit valutor/ Surprizojnë euro dhe dollari, mësoni me sa lekë shkëmbehen sot

0
Në kursin e Këmbimi Valutor 25 Mars 2021, kemi rritje për Dollarin dhe Euron, ndërsa sot vihet re një rënie e lehtë e Paundit...

Ogerta Manastirliu thirrje: Aplikoni për t’u punësuar në Spitalin Rajonal Memorial të Fierit

0
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u ka bërë thirrje të gjithë infermierëve, mjekëve që të aplikojnë për t’u bërë pjesë e stafit shëndetësor në...

Gent Sejko: Aktiviteti ekonomik pritet të stabilizohet për dy vjet. Parashikimi për të ardhmen...

0
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një deklaratë për mediat, duke folur për gjendjen ekonomike të vendit, deklaroi se aktiviteti ekonomik pritet...

Leviz Euro/Ja me sa këmbehet monedha e huaj sot

0
Në kursin e Këmbimit Valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Euros dhe Paundit Britanik. Dollari:               ...

Presidenti i kompanisë së njohur amerikane paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

0
Presidenti i kompanisë amerikane që synon futjen e Gazit të Lëngshëm Natyror (GNL) në Shqipëri, thotë se ky burim energjie do të plotësonte nevojat...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...