Tuesday, October 26, 2021

Real Madrid mposht 2-1 Barçën në “Camp Nou”

0
Real Madrid ka triumfuar ndaj Barcelonës në “El Clasicon” e mbushur me 90 mijë tifozë pas më shumë se një viti e gjysmë. Në përballjen...

Ndeshja Tirana-Partizani, policia ‘blindon’ kryeqytetin, zbardhet plani i masave dhe rrugët ku do devijohet...

0
Policia e Tiranës ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë gjatë zhvillimit të ndeshjes së futbollit midis ekipeve Tirana-Partizani. Ndeshja në...

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur...

0
Ditën e sotme në kufirin Kosovë- Serbi ka ndodhur një skandal i vërtetë. Bëhet me dije se Serbia kanë ndaluar delegacionin e boksierëve dardanë të...

Incidentet në ndeshjen Shqipëri-Poloni, zbardhet vendimi përfundimtar nga FIFA, ja ndëshkimi që merr Kombëtarja

0
Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e sotme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, në lidhje me incidentet e ndodhura...

Mançester Junajtid dhe Ronaldo përmbysin Atalantën, Juventusi dominon grupin H, Barcelona kthehet në “valle”

0
Gola dhe spektakël në Champions League. Një asist i Zhordi Albës, i shndërruar në gol nga Gerard Pike, në minutën e 36-të, i dha...

Ëndrra për Botëror! Lajm i mirë për Shqipërinë! Anglia merr goditjen “e fortë”

0
UEFA ndëshkon Anglinë. Ndeshja e radhës me Shqipërinë do të luhet pa tifozë. Anglia duhet të luajë ndeshjen e radhës të UEFA-s me dyer të...

Përmbysje e çmendur në 3 minuta me autogol, Milani triumfon ndaj Veronës

0
Milani ka arritur të marrë një fitore me vuajtje, por duke treguar edhe shumë karakter përballë Veronas në “San Siro” në kuadër të javës...

Broja shpërblen besimin e trajnerit, vendos rekordin e parë në Premier Ligë

0
Armando Broja hyn në librin e rekordeve të Premier Ligës që në ndeshjen e tij të parë si titullar në elitën e futbollit anglez....

Maratona e Tiranës, e diela pa makina/ Bashkia del me njoftimin e rëndësishëm: Ja...

0
E kthyer tashmë në një traditë, këtë të dielë kryeqyteti do të presë për të pestin vit radhazi Maratonën e Tiranës, ku janë regjistruar...

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi: Humbja ndaj Polonisë nuk i shuan të...

0
Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi deklaroi se humbja ndaj Polonisë nuk i shuan të gjitha shanset e kombëtares për të arritur ne...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...