Tuesday, April 20, 2021

U votua në zgjedhjet e 14 Shkurtit, deputeti i Kuvendit të Kosovës ka mbaruar...

0
Kuvendi i Republikës së Kosovës ka gjithësej 120 deputetë, të zgjedhur me vota të fshehta në zgjedhjet e 14 shkurtit. Shumica prej tyre kanë profil...

“E vetmja shpresë e jona ka qenë Tirana, vendimi i Kurtit skandaloz”, Milaim Zeka...

0
Qeveria e Kosovës ka vendosur që të refuzojë vaksinat e ofruara nga Shqipëria, gjë që ka bllokuar vaksinimin e mjekëve dhe mësuesve të Kosovës. Lidhur...

A ju kërkohet testi PCR? Fluks i madh i kosovarëve nisen drejt Shqipërisë, ambasadori...

0
Ambasadori i Shqipërisë në Republikën e Kosovës, Qemal Minxhozi sqaroi se nuk është nevoja e një testi PCR për shqiptarët që duan të futen...

Baton Haxhiu nxjerr “blof” Albin Kurtin, zbulon arsyen pse ai refuzoi ndihmën e Shqipërisë...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha një ditë më parë se nuk do të pranojë që mësuesit të marrin vaksinën kineze. Kjo deklaratë e tij...

Publikohet vendimi për masat kufizuese: Çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët që hyjnë në...

0
Qeveria e Kosovës ka publikuar vendimin me masat e reja kundër COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi ditën e nesërme. Si masë përsëri...

Nga banesat, garazhet dhe llogaritë bankare, zbardhet pasuria e Presidentes Vjosa Osmani dhe bashkëshortit...

0
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, në bazë të asaj që ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit, duket se pasuria e saj dhe...

Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës

0
Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje nga lista “Guxo”, Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kosovës. Osmani  u zgjodh në raundin tretë që ishte final për përcaktimin...

Ndodh edhe kështu/ Albin Kurti jeton me qera, qytetarja i bën ofertën e pabesueshme:...

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndryshuar banesën e tij dhe është zhvendosur në një shtëpi të re. Më përpara Kurti jetonte në një banesë...

Mbërrijnë 24 mijë dozat e para të vaksinës anti-COVID në Kosovë, ja nga cila...

0
Dozat e para të vaksinave antiCOVID-19 AstraZeneca nga COVAX, kanë mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Kosovë. Bëhet fjalë për doza të vaksinës AstraZeneca. Kjo ardhje...

Vijon ‘saga’ e seancave në Hagë/ Prej muajsh ndodhen në paraburgim, zbardhet ç’pritet të...

0
Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të vijojnë sot seancën në Hagë për akuzate ngritura ndaj tyre për krime lufte. Seanca...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...