Sunday, May 29, 2022

Zëri i Amerikës: Çfarë janë armët hipersonike, që disponon Rusia?

0
Armët hipersonike fluturojnë me shpejtësi të paktën mbi pesë herë më shpejt se shpejtësia e zërit dhe janë lehtësisht të manovrueshme, me aftësinë madje...

“Me krahët e tij do të mbulojë qiellin”, Turqia nxjerr avionin e ri luftarak

0
Kompania turke e Industrisë Aeronautike dhe Hapësinore (TUSAS), ka publikuar një video të animuar të Avionit Luftarak Kombëtar (MMU), i cili synohet të dalë...

“Po pushton Hapësirën. Dhjetëra miliarda satelitë pritet të vendosen në…”/ Vjen reagimi i multimiliarderit...

0
Pronari i kompanisë, SpaceX, Elon Musk ka hedhur poshtë pretendimet se projekti i tij satelitor për shërbime të internetit, Starlink, është duke zënë shumë...

Vihet alarmi i KUQ/ Qindra llogari në Messenger po hakerohen, kujdes të dhënat personale

0
Shumë përdorues kanë raportuar llogari të hakuara në Facebook pasi mesazhe të çuditshme iu dërguan nga profilet e tyre miqve të tyre. Nga sa...

33 herë më i madh se Nju Jorku/ Arabia Saudite gati të ndërtojë qytetin...

0
Arabia Saudite ka njoftuar planet për të ndërtuar një qytet “tetëkëndësh” që do të notojë në Detin e Kuq. Sipas mediave të huaja, ndërtimi i...

E gjithë bota në kaos për 7 orë/ “Shumë nga pretendimet nuk kanë kuptim”,...

0
Postimi i Plotë nga Marc Zuckerberga Doja të ndaja një shënim që i shkrova të gjithëve në kompaninë tonë.—Përshëndetje të gjithëve: ka kaluar një javë,...

Bllokimi i Facebook, Instagram dhe WhatsApp, vjen reagimi nga kompania

0
Ndërsa disa ndërprerje të Facebook, Instagram dhe WhatsApp prekin vetëm rajone të caktuara gjeografike, shërbimet janë në rënie sot në mbarë botën. Kjo përfshin...

Kujdes! WhatsApp nuk do të funksionojë më në smatphone-t e vjetër! Ja çfarë ndryshimesh...

0
Brenda  dy muajve, WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër.Platforma e mesazheve do të ndalojë së funksionuari më 1 nëntor, duke...

Rreziku i lartë po iu kanoset, policia paralajmëron dhe lëshon thirrjen urgjente: Fshini nga...

0
Policët kanë paralajmëruar përdoruesit e telefonit që të heqin menjëherë tetë aplikacione nga pajisjet e tyre – përfshirë programet e përdorura për sfondin e...

WhatsApp paraljmëron: Kujdes! Nëse merrni këtë mesazh në telefonin tuaj, dikush po përpiqet t’iu...

0
Përdoruesit e WhatsApp duhet të kenë kujdes nga një tekst mashtrimi i rrezikshëm që ju hakon në sekonda. Fatmirësisht, është e lehtë ta dallosh,...

Personel Sağlık

- mersin eskort - eskişehir eskort