Wednesday, October 20, 2021

Kujdes! WhatsApp nuk do të funksionojë më në smatphone-t e vjetër! Ja çfarë ndryshimesh...

0
Brenda  dy muajve, WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër.Platforma e mesazheve do të ndalojë së funksionuari më 1 nëntor, duke...

Rreziku i lartë po iu kanoset, policia paralajmëron dhe lëshon thirrjen urgjente: Fshini nga...

0
Policët kanë paralajmëruar përdoruesit e telefonit që të heqin menjëherë tetë aplikacione nga pajisjet e tyre – përfshirë programet e përdorura për sfondin e...

WhatsApp paraljmëron: Kujdes! Nëse merrni këtë mesazh në telefonin tuaj, dikush po përpiqet t’iu...

0
Përdoruesit e WhatsApp duhet të kenë kujdes nga një tekst mashtrimi i rrezikshëm që ju hakon në sekonda. Fatmirësisht, është e lehtë ta dallosh,...

Qytetarët e Elbasanit filmojnë objektin e çuditshëm në qiell. Publikohet videoja që po qarkullon...

0
Disa banorë të Elbasanit janë befasuear mbrëmjen e kaluar kur mbi qiellin e Kodër Krastës kanë parë një objekt të çuditshëm. Mjaft prej tyre realizuan...

Një pilot befasohet nga ajo çfarë sheh teksa ishte në fluturim, publikohet videoja që...

0
Një pilot i një Boeing 747 pranë Los Anxhelosit raportoi të mërkurën mbrëma një pamje të pazakontë në ajër, një njeri i cili fluturonte...

Agjencia e Sigurisë Kombëtare tregon informacionin e rëndësishëm: Ky veprim i thjeshtë në telefonin...

0
Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Fotoja e parë e postuar në internet

0
U bënë goxha vite që të gjithëve ne na duket normale që për shumë gjëra të futemi në Google dhe të kërkojmë për të...

Ndryshimi i madh i 10 viteve më parë! Si një program i NASA hapi...

0
Si sot, dhjetë vjet më parë sot, Space Shuttle Atlantis u ulë në tokë për herë të fundit, duke sinjalizuar fundin e një epoke...

Përfundon pas 17 vitesh pallati më i lartë në botë, apartamenti më i lirë...

0
Pas 17 vitesh, u ndërtua ndërtesa Intempo e lartë 198 metra në Spanjë. Ndërtesa më e lartë e banimit në Bashkimin Evropian ndodhet në...

Kina prodhon treni më të shpejtë në botë, nuk do ta besoni shpejtësinë e...

0
Me 600 km/h, një shpejtësi marramendëse që e bën më të shpejtin në botë, treni i ri që sapo debutoi në Kinë nuk duket...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...