Saturday, January 23, 2021

Fatos Klosi: Ja si Alia futi Berishën mes studentëve, Saliu komunist i devotshëm dhe...

0
Dje u shënuan plot 30 vjet nga Lëvizja e Dhjetorit. Në 8 Dhjetor të vitit 1990 një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të...

Kiço Londo: Dashuri në kohë të kolerës

0
Shfaqje në qytete nga jugu në veri në vendit me “Jul Cezarin”, dy premiera të reja për fëmijë të cilat u dhanë në Teatrin...

Bora Zemani intervistohet nga partneri! Ajo zbulon më shumë për lidhjen e saj me...

0
Bora Zemani ka qenë e ftuara e parë e emisionit “Binjakët show”, nën drejtimin e Donald dhe Romeo Veshajt. Kjo është hera e parë...

Rrëfimi i ish-oficerit të lartë të Zbulimit, Hasan Luçi: Unë, konsulenti i Nasho Jorgaqit...

0
Nga Xhevdet Shehu Pse janë mërzitur disa pinjollë të mërgatës së qyqeve nga të vërtetat që thuhen për ata që u bënë kavie të agjenturave...

Klosi i përgjigjet Berishës: Ju tregoj vrasjet ku ka gisht Saliu, ja pse e...

0
Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi u është përgjigjur akuzave të artikuluara nga ish-kryeministri Sali Berisha në adresë të tij. Berisha ditët e...

Monika Kryemadhi e quan konspiracion, ja çfarë thotë Nora Malaj për COVID-19

0
Të gjithëve u bëri përshtypje ndryshimi drastik në pamje i Nora Malajt pasi kaloi COVID-19, një humbje e madhe peshe dhe një lodhje e...

“Zanati do ustain”/Jorgo Papingji: Sot ka këngë me tekst të pakuptim, shumica janë pa...

0
Poeti Jorgo Papingji është autor teksti i mijëra këngëve ndër vite. Pjesëmarrës në festivale të ndryshme të këngës, si për të rritur dhe për...

Çfarë është për turqit “Mavi Vatan”/ Një bisedë me admiralin që e ka ideuar...

0
Nga Albert Hitoaliaj Tensionet fundit në Mesdheun Lindor dhe çështja e diskutimit të kufijve detarë mes Turqisë dhe Greqisë, ndikohen kryesisht, por jo vetëm, nga...

Fatos Klosi: Ja pse Athina e hapi tani çështjen e kufirit, Berisha i shpëtoi...

0
Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi shprehet i bindur se marrëveshja antikombëtare e Berishës në vitin 2009 për detin me Greqinë nuk ka...

“Hileja me Cektinën e Pleshtit”/Myslim Pashaj reagon për çështjen e ‘nxehtë’ me Greqinë

0
Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cila më pas u rrëzua nga...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...