Thursday, May 26, 2022

Pas Marsit gjendet jetë në një planet tjetër? Ja çfarë thonë shkencëtarët

0
Pretendimet se nuk jemi të vetmit në Univers, kanë marrë një hov të ri pas pohimit të një grupi shkencëtarësh, se mund të jetë...

Alienë në planetin Mars?! Eksperti: 100% ka jetë atje! Ja pamjet tronditëse!

0
NASA ka publikuar në internet disa pamje ku duket një “person” që vëzhgon roverin Mars, ndërsa të shumtë janë ata që janë habitur. Fotot...

Diçka e frikshme po ndodh në hapësirë/ Befasohen shkencëtarët, zbulojnë një objekt drithërues në...

0
Shkencëtarët australianë thonë se kanë zbuluar një objekt të panjohur rrotullues në Rrugën e Qumështit, për të cilin ata pretendojnë se nuk është evidentuar...

Zyrtare! Zbulohet kontinenti i tetë misterioz

0
Studiuesit matin një pjesë të re të botës. Kontinenti është më i madh se India, por pjesa më e madhe e tij gjendet nën...

Nga kemi ardhur dhe a jemi të vetëm në këtë botë? Pritet revolucioni i...

0
Teleskopi revolucionar i NASA-s, James Webb, nisi udhëtimin e tij prej 1,5 milionë kilometrash për në orbitën e diellit. Nisja ishte planifikuar dhe shtyrë...

Një moment historik! Anija kozmike e NASA-s ‘prek’ diellin për herë të parë

0
Një anije kozmike e NASA-s ka 'prekur' zyrtarisht diellin, pasi ‘u zhyt’ në atmosferën e paeksploruar diellore të njohur si korona, duke kaluar vetëm...

“Tani mund ta vrisni veten ku të doni”/Zvicra ‘shokon’ botën me shpikjen e re

0
Zvicra ka ligjëruar “kapsulat e vetëvrasjes” portative, të cilat mund të transportohen në vendet e preferuara dhe të përdoren nga personat që duan të...

“Ditët janë të numëruara”/ Shkencëtari i njohur lëshon deklaratën tronditëse: Njerëzimi mund të zhduket!

0
"Fundi mund të jetë afër dhe popullsia globale mund të fillojë rënien e saj të pashmangshme", kjo është një deklaratë e fortë që ka...

E rrallë/ Shkencëtarët zgjidhin misterin: Si kjo specie ka mbijetuar për shekuj me radhë...

0
Mbijetesa afatgjatë e specieve të kafshëve pa riprodhim seksual mendohej të ishte praktikisht e pamundur – deri më tani. Shkencëtarët në Universitetet e Këlnit...

Publikohen dosjet e FBI-së për UFO-t, dëshmitë hedhin dritë mbi misteret që kanë shoqëruar...

0
Mediat e huaja pretendojnë se në dokumentet e FBI detajohen të dhëna interesante ku thuhet se pilotët, oficerët e policisë, ushtarët ka konfirmuar në...

Personel Sağlık

- mersin eskort - eskişehir eskort