Tuesday, July 27, 2021

Islanda, maja e një kontinenti të fundosur?/Publikohet studimi i ri që po çudit gjeologët

0
Një studim i ri nga gjeologët, ka propozuar teorinë se Islanda është vetëm maja e një kontinenti të gjerë, të fundosur, e ish-superkontinentit të...

“Është tmerrësisht e qartë”, Pentagoni nxjerr foton e pabesueshme të UFO-ve! (Pamjet po bëjnë...

0
Pentagoni thuhet të ketë në zotërim një foto te “pabesueshme” dhe tmerrësisht të qartë të një “trekëndeshi të zi alien”, që ngrihet në mënyrë...

Zbardhen detajet tronditëse nga raporti sekret: Si UFO-t rrëzuan 10 raketa bërthamore në bazën...

0
UFO-t pretendohet të kenë rrëzuar 10 raketa bërthamore në një bazë ushtarake amerikane dhe i gjithë fenomeni global, mund të jetë nxitur pikërisht nga...

Gjendet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

0
Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Shkencëtarët zbulojnë misterin, tregojnë procesin që po ndodh në qendër të Tokës

0
Për disa arsye, valët udhëtojnë nëpër bërthamën e Tokës shumë më shpejt kur udhëtojnë midis Polit të Veriut dhe Jugut sesa kur kalojnë përtej...

“Mund të jetë ekstremisht e rrezikshme”/ Eksperti reagon pas raportit bombë të inteligjencës amerikane...

0
Eksperti Mark Buchanan është shprehur se kontakti me alienët do të shfaroste jetën në Tokë.” Ne nuk duhet të përpiqemi të komunikojmë me ta,...

Tronditen studiuesit kinezë/ Grupe koronavirusësh të rinj tek lakuriqët e natës dhe zbulojnë detajet...

0
Studiuesit kinezë kanë gjetur një grup koronavirusësh të rinj tek lakuriqët e natës, duke përfshirë një që mund të jetë i dyti më i...

Mos e humbisni/ Qielli pushtohet nga ‘Unaza e Zjarrit’, ekspertët zbulojnë mrekullinë që do...

0
Disa shtete, përgjatë Hemisferës Veriore do të përfshihen sot nga eklipsi diellor i quajtur ‘unaza e zjarrit’. Eklipsi ‘unazor’ përfshin kryqëzimin e hënës me diellin...

Studimi që shton shpresat/ Shkencëtarët austrialianë japin lajmin e MADH: Helmi i bletës mund...

0
Një grup shkencëtarësh australianë kanë zbuluar se helmi nga bletët shkatërron qelizat agresive të kancerit të gjirit në një mjedis laboratorik. Helmi, më konkretisht...

Shkencëtarët amerikanë bëjnë zbulimin shokues, tregojnë origjinën e koronavirusit: Nuk ka ardhur nga lakuriqët...

0
Dy profesorë amerikanë shprehen se sekuencimi i gjenomit të Covid-19 sugjeron se virusi është prodhuar në laborator. Dr. Stephen Quay dhe Richard Muller, profesorë në...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...