Thursday, February 2, 2023

Te fundit

Aktualitet

Drejtesi

SPAK i sekuestron telefonin drejtoreshës së AKU

Një tender me shkelje të hapura ka vënë në lëvizje Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që ka nisur verifikimet. Mësohet se çështja është duke u...

Një bum i madh çështjesh për tu ndjekur! Harta e re gjyqësore, kreu i KLGJ sqaron qytetarët se si do veprohet: Si do të...

Ndonëse ka hyrë në fuqi harta e re gjyqësore, kryetarja e KLGJ Naureda Llagami sqaron qytetarët se të gjitha çështjet që e kanë filluar...

Lifestyle

EKONOMI

SOCIALE

29,423FansLike
61FollowersFollow

Editorial/Opinion

INTERVISTA

SPORT

Nedim Bajrami bëhet pjesë e Sasuolos në Serie A

Lojtarët e Kombëtares po kalojnë momente të mira me skuadrat e tyre në Europë, përgjithësisht, por ka dhe prej atyre që duan të ndryshojnë...

SHENDET

A gërhisni dhe ju natën si Luizi në BBV? Gjithçka që duhet të dini dhe disa këshilla se si ta eliminoni

Gërhitja është një çrregullim i përhapur që jo vetëm mund të jetë vërtet i padurueshëm për partnerin, me të cilin ndahet krevati dhe komprometon...

Komisioni Evropian merr vendimin, buburrecat dhe krimbat u shtohen menusë së gatimit

Që nga dita e djeshme, një aditiv ushqimor i bërë nga buburrecat filloi të shfaqet në ushqime nga pica, makaronat dhe drithërat në të...

OBSH ngre alarmin, u bën thirrje qytetarëve mos të përdorin shurupet e kollës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka bërë thirrje për “veprim të menjëhershëm dhe të koordinuar” për t’i mbrojtur fëmijët nga ilaçet e kontaminuara, pas...

KUJDES! Hekuri mbi normat e lejuara, a rrezikojmë duke konsumuar peshqit e liqenit të Ohrit? Pedagogia tregon rrezikun e madh: Kromi nikel është shumë...

Pedagogia Aida Bani është shprehur se në liqenin e Ohrit ka një sasi të madhe të pranisë së hekurit. Në një intervistë për emisionin “Good...

Çfarë është varianti Gryphon i Covid-19? Virusi që bëri shtetet evropiane të mbyllin kufijtë me Kinën, ja simptomat

Gryphon, varianti Covid që shkencëtarët e kanë kataloguar si një nënvariant XBB.1.5 i virusit SarsCoV2, mund të jetë përgjegjës për rritjen e epidemisë Covid-19...
- Advertisement -
Google search engine

SHKENCE

"Pushtimi hapësinor" nga kometa e gjelbër "ekzotike" është aktualisht duke u zhvilluar në një fushë ku mund të shihet nga Toka. Kometa e gjelbër "ekzotike", C/2022...

Horoskopi për ditën e sotme, 2 shkurt 2023

Dashi Është e mahnitshme se çfarë informacioni të dobishëm mund të merrni duke komunikuar me njerëzit me të cilët punoni. Diskutimet me kolegët do të...

“Të q*fsha Big Brother-in”, Olta Gixhari “tërbohet” keq dhe e lëshon fare gojën

Mëngjesin e ditës së sotme Olta Gixhari është zgjuar shumë e mërzitur. Këtë e tha vetë aktorja e njohur teksa shkoi në oborr dhe...

“Reagim pa takt dhe ofendues”, Ben Blushi i përgjigjet vajzës së Ismail Kadare dhe i tregon si qëndron e vërteta

Publicisti Ben Blushi i është përgjigjur vajzës së Ismail Kadare, e cila reagoi ashpër pas publikimit të një bisede në formë shkrimi mes Blushit...

ME TE LEXUARAT

KOMENTET E FUNDIT