Wednesday, April 24, 2024

Te fundit

POLITIKE

KRONIKE

BOTA

EKONOMI

SOCIALE

29,423FansLike
60FollowersFollow

Opinion / Intervista

LIFESTYLE

Horoskopi/ 23 prill 2024

DashiNdoshta nuk e keni pritur që t’ju duhet të prisni vizitorë që do trokasin në derën tuaj. Kjo do të jetë një surprizë e...

KULTURE

“Kërkoj falje”/ Këngëtari i njohur helen lëshon deklaratën e fortë: Disa herë Greqia ju lëndoi!

Këngëtari grek Andonis Remos ka dhënë një koncert me divën e pentagramit grek, Marinelën, dje në mbrëmje në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Në...

Shfaqja “Amerikan”, drama në Teatrin Eksperimental nga data 3 deri me 7 prill, një prej shfaqjeve më të rëndësishme të sezonit

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” është gati për shfaqjen “Amerikan”, e cila do të vijë në datat 3, 4, 5, 6 dhe 7 prill....

Emanuele Torquati koncert në Teatrin e Operës dhe Baletit, një program muzikor që varion nga fundi i viteve tetëqind deri tek bashkëkohorja, kushtuar kompozitorit...

Artisti Emanuele Torquati vjen me një koncert recital. Me rastin e debutimit të tij në Tiranë në hollin koncertor të Teatrit Kombëtar të Operës...

Më 14 Mars zgjohen zanat e Pranverës, gojëdhëna për Ditën e Verës! Pse kremtohet më shumë në Elbasan

Në lashtësi, sipas Kalendarit Julian, marsi ishte muaji i parë i vitit.  Në Evropë, kalendari Julian u zbatua derisa në vend të tij u...

Opera “Lucia di Lammermoor” vepër e kompozitorit Gaetano Donizetti do të vijë për herë të parë nga Izraeli në Shqipëri në vitin 2025

Historia tronditëse e Lucia di Lammermoor ka tërhequr  artdashësish në mbarë botën. “Lucia di Lammermoor” është një opera në tre akte nga kompozitori Gaetano...

Sport

Halili “shpk”, pronari i 66% të aksioneve të KF Tiranës me president Refik Halilin, i është drejtuar gjykatës së Juridiksionit të Përgjithshëm të Shkallës...

ME TE LEXUARAT