Friday, May 14, 2021

Eksperimenti i çuditshëm që çoi në shpikjen e vaksinës së parë, si u shpëtuan...

0
Lia konsiderohej kohë më parë një sëmundje e tmerrshme ngjitëse, që shkaktonte dhembje të mëdha trupi, temperaturë të lartë, dhembje fyti, koke, vështirësi në...

Le Figaro më 1831: Tre mijë koka shqiptarësh u çuan si triumf në serajet...

0
“Le Figaro” ka botuar, të shtunën e 2 korrikut 1831, në faqen n°2, një ngjarje të rëndë për luftëtarët shqiptarët, të cilën, Aurenc Bebja,...

Zbulohet kasaforta misterioze brenda vilës së Enver Hoxhës/ Blendi Fevziu bëhet kurioz: Pse nuk...

0
Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka zbuluar se  brenda shtëpisë, ku ka jetuar ish-diktatori, Enver Hoxha, ndodhet një kasafortë që nuk është hapur kurrë...

Nga “vdekja e zezë” te smogu e “gripi spanjoll”, pesë shekujt e mbulimit të...

0
Ishte simbol i grabitësve të bankave, yjeve të çuditshëm të Pop-it dhe turistëve të ndërgjegjshëm japonezë, mbajtja e maskave në fytyrë në publik është...

Rrëfehet për herë të parë gruaja e ish-ambasadorit shqiptar në Serbi, tregon vështirësinë me...

0
Dolores Koçi, gruaja e ish-ambasadorit shqiptar Spiro Koçi në Austri dhe Serbi gjatë viteve 2010-2015, ka rrëfyer në emisionin Rudina se ambientimi i vajzave...

E frikshme!/Si e parashikoi Baba Vanga koronavirusin

0
Gruaja e verbër, Baba Vanga, besohet të ketë paralajmëruar shumë vite më parë pandeminë e COVID-19, duke thënë se “do të jetë mbi të...

Si u parashikua COVID-19 që në vitin 1962/ Publikohet fotoja që i fut të...

0
Një foto e një reviste të njohur italiane ka pushtuar mediat në të gjithë botën ditët e fundit. Kjo foto është publikuar nga revista...

Artan Lame nxjerr letrën e rrallë të korçarit që daton vitin 1944

0
Kreu i Kadastrës Artan Lame ka postuar një dokumenti që daton në vitin 1944 dhe që dëshmon një qytetari të jashtëzakonshme të korçarëve për...

“Ju që shkelni mbi premtimet tuaja, kujtoni se Aliu është një grua?”/ I tradhtuar...

0
Gazeta franceze “Le Constitutionnel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822 një shkrim në lidhje me momentet e fundit të Ali Pashës. Artikulli bazohet...

Si u formua në Boston kompania “American-Albanian trading company”, çfarë shkruante France-Orient në 1921-in

0
Revista ekonomike dhe financiare “France-Orient” ka botuar, me 1 korrik 1921, në faqen n°12, një shkrim në lidhje me krijimin asokohe të një kompanie amerikano-shqiptare...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...