Monday, October 25, 2021

Vritet në një goditje ajrore amerikane një udhëheqës i lartë i al-Kaidës

0
Një udhëheqës i lartë i Al-Kaidës u vra nga një sulm me dron i ushtrisë amerikane në Siri, sipas Komandës Qendrore të Shteteve të...

Aleksandër Vuçiç i plas skandali i rëndë për djalin, i dha një thes me...

0
Gazeta serbe “Danas” është vënë në shënjestër të pushtetit në Serbi pas raportimit për djalin e Aleksander Vuçiçit, Danilon. Danilo Vuçiq siç shkruan “Danas”, bashkë...

Shpallja “non grata” e diplomatëve, reagon ‘dhëmbë për dhëmbë’ ambasada ruse: Vendimi është nul,...

0
Ambasada Ruse në Serbi ka reaguar pas shpalljes “Non Grata” të dy diplomatëve rusë nga republika e Kosovës. Sipas arsyetimit të Ambasadës, Moska nuk e...

Kërcënohet me jetë prokurorja shqiptare në SHBA: Po vijmë ku*vë”!

0
Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është kërcënuar me vdekje, pasi ndoqi penalisht dhe kërkoi dënimin me burg për një burrë,...

“Pse më dhanë një armë të mbushur, pse”?/ Zbardhen fjalët e para të aktorit...

0
Janë bërë publike fjalët e para të aktorit hollivudian, Alec Baldëin, pas tragjedisë në sheshin e xhirimeve të filmit në Neë Mexico, ku ai...

Njëri prej tyre i dëbuar edhe nga Shqipëria, publikohen emrat e dy zyrtarëve rusë...

0
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i ka kërkuar ditën e sotme ministres së Punëve të Jashtme Donika Gërvalla-Schëarz, shpalljen si persona të padëshirueshëm të dy...

Ky është vendi i parë i BE-së që legalizon rritjen dhe konsumin e kanabisit

0
Luksemburgu është vendi i parë i Bashkimit Europian që ka vendosur të legalizojë rritjen dhe konsumin e kanabisit. Sipas legjislacionit të ri, njerëzit e moshës...

Skandali që ka mbërthyer Serbinë! U arrestua pasi fshehu provat për vrasjen e …/...

0
Mediat rajonale këto ditë janë plot me artikuj për Dijana Hrkaloviç, një ish-zyrtare e lartë e Ministrisë së Brendshme së Serbisë, e cila u...

‘Nuk i zëmë besë pasi është e rrezikshme’/ SHBA urdhër të prerë NATO-s të...

0
SHBA mësohet se i ka kërkuar NATO-s të mos ndajë më informacione të ndjeshme me Malin e Zi nga frika e lidhjeve të vendit...

Mediat në Kosovë raportuan për një sulm me granatë ndaj doganierëve, reagon urgjent policia:...

0
Pas raportimeve në mediat e Kosovës për sulm në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë, policia ka reaguar duke dhënë detaje për ngjarjen. Ushtruesi i...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...