Tuesday, April 20, 2021

Ish-kandidati i LSI-së për kryetar Bashkie të Kavajës i bashkohet PS: Jam xheloz që…

0
Në zgjedhjet e 2017, Maksim Kona kandidonte për kryetar Bashkie të Kavajës nga radhët e LSI-së, por sot ai ka zgjedhur Partinë Socialiste dhe...

Për herë të parë gjatë fushatës elektorale, Basha dhe Kryemadhi bëhen bashkë në Kombinat

0
Për herë të parë, Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha bëhen bashkë gjatë fushatës elektorale. Ato janë ndalur ditën e sotme në Kombinat, në një...

Korridor i ri për turizmin, Peleshi njofton nisjen e aksit që do të lidhë...

0
Korça, Skrapari dhe Berati tashmë do të lidhen përmes një korridori të ri që do të shërbejë për zhvillimin e turizmit dhe ekonomisë së...

Përgjimi i Artan Lames, Meta: Tronditës, drejtësia të zgjohet dhe të nisë urgjent hetimet...

0
Presidenti Ilir Meta reagon pas publikimit të përgjimeve nga gazetari investigatv, Artan Hoxha, për drejtorin e Kadastrës, Artan Lame, ku mes të tjerash në...

KE dërgon vaksina për Shqipërinë, Rama: Herë tjetër mos të nxitohen ata..

0
Kryeministri Edi Rama ka falenderuar Komisionin Europian për dërgesën prej 145 mijë vaksinash për Shqipërinë. Në një postim në rrjetet sociale ai thotë se...

“Pse nuk thua emrat e oligarkëve?”/ Plas debati në studio! Ylli Rakipi ‘vë me...

0
Gazetari Ylli Rakipi ka patur një debat me kandidatin për kryeministër, Lulzim Basha, lidhur me oligarkët. Rakipi i kërkoi Bashës që të pëmendte emra, dhe...

Haklajt kërkojnë ndëshkimin e Berishës, letër amerikanëve të mos e lejojnë të futet në...

0
Familja Haklaj përmes një letre drejtuar Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, akuzojnë ish-kryeministrin Sali Berisha si ideator dhe urdhërues i...

Rama: Plagosja në Kavajë e patolerueshme/ Basha të bashkohet me mua për të mbështetur...

0
Kryeministri Edi Ram është distancuar dje nga ngjarja në Kavajë ku mbeti i plagosur një militant i Partisë Demokratike. Opozita fajësoi socialistët, por kryeministri...

Anëtarja e KQZ jep alarmin, kërkesë urgjente Yuri Kim: Ndihem e kërcënuar! Jam shtetase...

0
Anëtarja e Komisionit Rregullator në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Helga Vukaj i kërkon ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim dhe përfaqësuesve të tjerë ndërkombëtarë të marrin ...

Publikohet investigimi më i fundit i BIRN/ Ja ku janë të punësuar patronazhistët që...

0
Një analizë statistikore e databazës së rrjedhur në media për menaxhimin e votuesve sugjeron se shumica dërrmuese e “patronazhistëve” të Partisë Socialiste janë të...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...