Tuesday, October 26, 2021

VIDEO/ Panik në bord, rrëzohet avioni me 127 pasagjerë

0
Një avion me 127 vetë në bord rrëshqiti dhe ra në anë, teksa zbriste ne pisten e aeroportit në Bolivi. BBC raporton se avioni Peruvian...

Ky është fisi me tatuazhe që jeton tërësisht i ndarë nga shoqëria moderne

0
Jeta brenda një fisi primitiv që jeton i ndarë tërësisht nga shoqëria civile është përcjellë me anë të një serie fotosh nga Indonezia. Fiset e...

Pagesat e prapambetura; Franca sekuestron avionin me pasagjerë të Ryanair

0
Një nga avionët e kompania më e madhe ajrore evropiane e cmimeve ekonomike Ryanair është bllokuar sot nga autoritetet franceze me të gjithë 149...

“Banorët presin t’i vizitoni për t’ju gatuar”, njihuni me ishullin e ndaluar

0
E besoni apo jo, ka ende vende ku njerëzit nuk dinë asgjë për teknologjinë, ose çfarë ndodh jashtë. Ndonëse kjo tingëllon si diçka e pamundur,...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...