Friday, December 4, 2020

Serbia dhe Kosova duhet të negociojnë si të barabartë/ Koha që udhëheqësit e Kosovës...

0
Nga Janusz Bugajski Tashmë është koha që Kosova të marrë iniciativën në bisedimet me Serbinë dhe të deklarojë se pa një zgjidhje përfundimtare rajoni...

Rrëfimi i ish-oficerit të lartë të Zbulimit, Hasan Luçi: Unë, konsulenti i Nasho Jorgaqit...

0
Nga Xhevdet Shehu Pse janë mërzitur disa pinjollë të mërgatës së qyqeve nga të vërtetat që thuhen për ata që u bënë kavie të agjenturave...

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit/ Konflikti i tretë i armatosur në të cilin Rusia...

0
Nga Janusz Bugajski Pas rreshtimeve në Siri dhe Libi, lufta midis Armenisë dhe Azerbajxhanit është konflikti i tretë i armatosur në të cilin Rusia dhe...

Klosi i përgjigjet Berishës: Ju tregoj vrasjet ku ka gisht Saliu, ja pse e...

0
Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi u është përgjigjur akuzave të artikuluara nga ish-kryeministri Sali Berisha në adresë të tij. Berisha ditët e...

Njëri 74, tjetri 77 vjeç/ Bugajski: Në mes të fushatës zgjedhore amerikane një skenar...

0
Nga Janusz Bugajski Më pak se një muaj nga zgjedhjet presidenciale,  politika amerikane ka hyrë në ‘tokë të pashkelur’. Pasiguria në rritje varet nga shëndeti...

Paralajmerimi i Bugajskit: Bashkimi Europian, pa këllqe. Po kthehet në një lojtar ndërkombëtar dytësor....

0
Nga Janusz Bugajski Krizat më përshkallëzim në mbarë kontinentin europian tregojnë se Bashkimi Evropian nuk ka politikë të jashtme efektive. Megjithëse (bëhet fjalë për) kryengritjen...

Michele Giacomelli*/ Zgjerimi dhe roli i Këshillit të Europës

0
Nëse shikoni një hartë, zgjerimi i Bashkimit Evropian në vendet e Ballkanit duket një evolucion i pashmangshëm. E njëjta gjë është e vërtetë nëse...

“Kërkohet një tradhtar për Sali Berishën!”/ Baton Haxhiu: Ja çfarë po projekton dhëndri i...

0
Gazetari Baton Haxhiu i është kthyer ish-kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha ditën e sotme. Me anë të një shkrimi, thotë se përmes çdo shfryrje...

Rama uron Nanon për ditëlindje: Nga birësimi im, te “vrasja e babait”, tani marrëdhënia...

0
Nga Edi Rama/ FATOS NANO u gjend në krye kur armata e shpartalluar komuniste kryente funeralin e Partisë së Punës në mes të shkretëtirës,...

Bugajski: Domethënia e vërtetë e takimit Serbi – Kosovë në Uashington ishte e dyfishtë/...

0
Janusz Bugajski Udhëheqësit amerikanë kanë qenë vendimtar në garantimin e sigurisë rajonale në Ballkanin Perëndimor, që nga luftërat në ish-Jugosllavi në vitet ’90. Takimi në...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...