Saturday, January 23, 2021

Mjeku popullor Ylli Merja tregon si të hiqni peshën shumë shpejt dhe pa dieta...

0
Ka shumë mënyra për të humbur peshë shpejt, por gjëja më e rëndësishme është vendosmëria juaj për të kontrolluar vetveten kur jeni i/e uritur....

Forcon imunitetin dhe mbron zemrën, njihuni me antibiotikun natyral që e rekomandojnë edhe mjekët

0
Mjalti është ndoshta produkti më popullor i bletëve punëtore. E megjithatë arsenali i bletëve përmban një tjetër “armë” të fortë në ndihmë të njerëzimit. Propolis. Propolis...

Ja disa sëmundje të trashëgueshme që transmetohen në breza

0
Sëmundjet e trashëguara, ose sëmundjet gjenetike, janë sëmundje që transmetohen nga njëri brez në tjetrin. Sëmundjet gjenetike janë aktualisht të pashërueshme, mbasi shkenca akoma...

Forcon imunitetin, lufton diabetin dhe mbron stomakun/Kura energjike që bën mrekullinë për shëndetin

0
Shëndeti i stomakut është i një rëndësie të veçantë në mirëmbajtjen e organizmit. Nëse sistemi tretës është i shëndetshëm, atëherë prej tij do të përfitojë...

Zbulon cilat janë 6 gjërat që nuk duhet t’i shtoni kurrë në kafenë tuaj

0
Kafeja është një nga pijet e pakta që pothuajse të gjithë e konsumojnë rregullisht. Shtatëdhjetë përqind e amerikanëve pinë kafe të paktën një herë...

Mban shumë mikrobe/ Si të pastrojmë tastierën e kompjuterit

0
Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha...

Forcon imunitetin dhe largon stresin, mësoni si të përgatisni çajin më të shijshëm që...

0
Kamomili është një nga bimët mjekësore më të shëndetshme për organizmin. Çaji i bërë prej tij është një kurë shumë e mirë për shqetësimet fizike...

Djegia në kraharor nga urthi – Shkaku dhe zgjidhjet më të mira natyrale

0
Ndjesia e një vale djegëse që të përshkron kraharorin është gjithnjë e pakëndshme. Po flasim për urthin, që mesa duket ka tendencën të përkeqësohet...

Ekspertët e shëndetit zbulojnë pasojat e koronavirusit që zgjasin deri në një vit

0
Një studim i ri provon, se edhe ata që e kanë kaluar infeksionin dhe zyrtarisht janë të shëruar, shpesh vetëm të tillë nuk janë:...

“Ndikon menjëherë në imunitetin e njeriut”, herbalisti i njohur tregon ‘ilaçin’ mrekullibërës: Ja si...

0
Herbalisti Irfan Gjeci është shprehurs  se propolisi i bletës është produkt shumë i rëndësishëm për të forcuar imunitetin. “Propolisi i bletës ndikon menjëherë në imunitetin...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...