Friday, December 4, 2020

Një fenomenin e çuditshëm po ndodh në brigjet e Afrikës/ Kush po i vret...

0
Një fenomenin e çuditshëm po ndodh në brigjet e Afrikë, ku shumë peshkaqenë po zhduken. Në këtë rast nuk është faji i njerëzve, por...

Leonardo Di Caprio poston sërish foto të Vjosës: Lajme shumë të mira nga Shqipëria,...

0
Aktoir i njohur, Leonardo Di Caprio, del sërish në mbrojtje të lumit Vjosa për ndërtimin e HEC-eve. Aktori me famë botërore ka postuar një...

Peshkatarët orë “lufte” në Vlorë/ Befasohen nga ajo që nxjerrin nga rrjeta

0
Një peshk ton me peshë 100 kilogram dhe gjatësi 3.5 metra ka rënë mëngjesin e djeshëm në rrjetat e peshkatarëve të Vlorës. Peshku në fjalë...

Video drithëruese/ Dy gra perfundojne ne gryken e balenes

0
Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në plazhin Avila Kaliforni teksa dy gra ishin duke lundryuar. Ato po vëzhgonin balenat, teksa njëra prej...

Rrëshqitja e ajsbergut/ Gjigandi i akullit një kërcënim i lartë, ekspertët dhe shkencëtarët tregojnë...

0
Një ajsberg gjigand në Antarktik po shkëputet drejt territorit të Gjeorgjisë jugore. I njohur ndryshe si A68a, gjigandi i akullit është në një madhësi...

Do të jetë “nën pushtetin” e La Ninja/ Paralajmërojnë meteorologët: Ja çfarë na pret...

0
Fenomeni La Ninja po ndodh në oqeanin Paqësor, duke bërë që rryma të ftohta ujërash të shtrihen gjerësisht gjeografikisht. Sipas Organizatës Botërore Meteorologjike, fenomeni kësaj...

Pamje të frikshme të uraganit Zeta/ Valë më të larta se 15 metra dhe...

0
Mbrëmjen e së mërkurës uragani Zeta ka përfshirë juglindjen e Luizianës.Zeta bëri zbarkimin me erëra 110 mph (177 km/h) dhe do të kishte qenë...

Befasohen studiuesit nga ajo çfarë zbulojnë: Kjo gjë nuk kishte ndodhur më parë!

0
Shkencëtarët e Universitetit “Cornell” në Neë York kanë zbuluar në pyjet e Panamasë një bletë që është gjysmë mashkull dhe gjysmë femër. Detajet e këtij...

Greqia goditet nga tornadoja e fuqishme, banorët në panik (Publikohen pamjet e frikshme)

0
Moti i keq ka goditur pjesën jugore të Greqisë. Reshjet e dendura të shiut dhe breshëri kanë bërë që Kreta dhe pjesa jugore e...

Pamje fantastike / “Plazhi i Dashurisë” një përrallë e vërtetë i fshehur brenda një...

0
Pamje fantastike ajrore vijnë nga një plazh i fshehur brenda një krateri në një ishull të Meksikës. Fotografi Tarsicio Suarez përdori një dron për të filmuar...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...