Friday, October 22, 2021

Lekë në këmbim të votës në 25 Prill/ SPAK mbyll hetimet për Denis Xholin...

0
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet paraprake për proçedimin penal nr.136 viti 2021, në ngarkim të të...

Merret vendimi, KLGJ emëron në Gjykatën e Apelit të Posaçëm gjyqtaren e njohur (EMRI)

0
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka emëruar  Ilirjana Olldashin në Gjykatën e Apelit të Posaçëm. Kështu thellohet mungesa e gjyqtarëve në GJKKO. Nga 16 gjyqtarë, mbeten...

Zbulohet harta e re gjyqësore, ja cilat gjykata pritet të shkrihen, KLGJ këmbëngul te...

0
Harta e re gjyqësore është kthyer në mollë sherri mes institucioneve të drejtësisë. Ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor vijojnë të mos...

KLGJ merr vendimin për gjyqtarin e Vlorës

0
Këshilli i Lartë Gjyqësuar ka vendosur për pranimin e pjesshëm të kërkesës së Inspektori të Lartë të Drejtësisë (ILD).KLGJ pranoi pjesërisht kërkesën e Inspektorit...

Ekzekutimi i Gani Malushit, rrëfehet bashkëshortja e tij dhe bën publike detajet tronditëse: Ja...

0
Në vitin 2003 komisari Gani Malushi u ekzekutua në Tropojë dhe dyshohet se vrasja e tij ka lidhje me detyrën që mbante. Ai konsiderohej...

“Dy pikat nevralgjike të rihapjes së dosjes ‘Gërdeci’”/ Rinisja e hetimeve për Fatmir Mediun,...

0
Gazetarja Anduena Llabani thekson se janë dy elementët që lidhen direkt me rihapjen e dosjes së Gërdecit.about:blank Llabani tha për MCN se shumë e rëndësishme...

Kolegji i Apelimit lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkohet përfundimisht nga detyra Gurali...

0
Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit vendosi dje lënien në fuqi të shkarkimit nga detyra të Gurali Brahimllarit, gjyqtar pranë ish-Gjykatës së...

Rikthehet çështja e ‘Gërdecit’/ Zbardhet vendimi i GJKKO për ish-ministrin Fatmir Mediu

0
Pas kërkesës së familjarëve të viktimave tëGërdecit, Gjykata e Posaçme vendosi të rihapë çështjen duke nisur rigjykim për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu, për...

Skandali me ilaçet e skaduara në burgje dhe tenderat pa garë, SPAK bën lëvizjen...

0
Bëhet me dije se Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka nisur hetimet pas raport të Kontrollit të Lartë të Shtetit që konstatoi se në depot...

Tenderi për uniformat e Policisë, SPAK mbyll hetimet. Ja 10 zyrtarët e Ministrisë së...

0
SPAK mbyll hetimet dhe çon për gjykim 10 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme për tenderin e uniformave. Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...