Wednesday, October 27, 2021

Kontrata e Porto Romanos/ Kush janë dy deputetët që s’ju binden vendimit të grupit...

0
Zbardhet votimi për kontratën me PPP të Porto Romanos, e cila u votua sot në seancën plenare me 83 vota pro. Kontrata në fjalë...

“M’u duke si Grida Duma”/ Balla i përgjigjet Ditmir Bushatit: Fjalim patetik për të...

0
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është përgjigjur ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili foli me tone të ashpra...

Gjendja e “Fatkeqësise Natyrore”/ Me 91 vota miratohet nga Kuvendi propozimi i qeverise...

0
Kuvendi ka miratuar shtyrjen e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore deri më datë 23 qershor. Me 91 pro, 5 kundër dhe 36 abstenim, u miratua vendimi...

14 deputetë të opozitës bashkuan votat me PS për Kodin Penal, nisin akuzat për...

0
Ndonëse ndryshimet në Kodin Penal u miratuan me ndihmën e deputetëve të opozitës, ka nga ata që vijojnë të mbajnë qëndrime kundër këtij miratimi....

Opozita në Parlament kundër ndërhyrjes në Kodin Penal: Nuk do ta votojmë, ndërkombëtarët duhet...

0
Propozimet e kryeministrit për të ndërhyrë në Kodin Penal dhe për të ashpërsuar dënimet duket se nuk ka gjetur aspak mbështetjen e opozitës. Deputetët...

Zbardhet mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, ja se si do të procedohet në seancën...

0
Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi për media informon deputetët jashtë grupeve parlamentare për mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve të mbajtur një ditë më...

Mblidhet Komisioni i Shëndetësisë, zbardhet diskutimi dhe 3 Aktet Normative që u shqyrtuan

0
Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, nën drejtimin e kryetarit Enver Roshi është mbledhur online ku ka shqyrtuar 3 Akte Normative të Këshillit...

Aromë paqeje mes PS dhe Metës, shtyhen dekretet për kompetencat e presidentit, shqyrtohen vetëm...

0
Shtohen sinjalet se PS dhe presidenti Ilir Meta kanë nxjerr flamujt e bardhë të paqes. Pas një përplasjeje të fortë deri më dy mars,...

Mbahet online Konferenca e Kryetarëve, Gramoz Ruçi porosit deputetët: Këto janë 3 çështjet emergjente...

0
Konferenca e Kryetarëve miratoi kalendarin e punimeve të Kuvendit dhe grafikun e shqyrtimit te akteve normative me fuqinë e ligjit ne komisionet e përhershme...

Koronavirusi/ Anulohet seanca plenare, numri dy i PS komunikon vendimin e rëndësishëm dhe jep...

0
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se në kuadër të masave parandaluese për përhapjen...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...