Friday, October 7, 2022

‘2 kompani kanë 90% të tregut’/ Erion Braçe ngre ALARMIN dhe kërkon interpelancë me...

0
Në seancën e ditës së sotme plenare deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka thirrur në interpelancë ministren e Buqësisë. Zvkryeminsitri, Erion Braçe, ka reaguar...

Ngritja e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit/ Kuvendi i jep goditjen e fortë...

0
Parlamenti voton ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mësohet se 97 deputetë kanë votuar pro dhe 6 të tjerë kundër dhe...

Parlamenti rrëzon dekretin e presidentit, kalon ligjin për karrierën e ushtarakëve/Si ndryshojnë pagat në...

0
Ditën e djeshme Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për “Kthimin e ligjit “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin...

Kontrata e Porto Romanos/ Kush janë dy deputetët që s’ju binden vendimit të grupit...

0
Zbardhet votimi për kontratën me PPP të Porto Romanos, e cila u votua sot në seancën plenare me 83 vota pro. Kontrata në fjalë...

“M’u duke si Grida Duma”/ Balla i përgjigjet Ditmir Bushatit: Fjalim patetik për të...

0
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i është përgjigjur ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, i cili foli me tone të ashpra...

Gjendja e “Fatkeqësise Natyrore”/ Me 91 vota miratohet nga Kuvendi propozimi i qeverise...

0
Kuvendi ka miratuar shtyrjen e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore deri më datë 23 qershor. Me 91 pro, 5 kundër dhe 36 abstenim, u miratua vendimi...

14 deputetë të opozitës bashkuan votat me PS për Kodin Penal, nisin akuzat për...

0
Ndonëse ndryshimet në Kodin Penal u miratuan me ndihmën e deputetëve të opozitës, ka nga ata që vijojnë të mbajnë qëndrime kundër këtij miratimi....

Opozita në Parlament kundër ndërhyrjes në Kodin Penal: Nuk do ta votojmë, ndërkombëtarët duhet...

0
Propozimet e kryeministrit për të ndërhyrë në Kodin Penal dhe për të ashpërsuar dënimet duket se nuk ka gjetur aspak mbështetjen e opozitës. Deputetët...

Zbardhet mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, ja se si do të procedohet në seancën...

0
Kuvendi i Shqipërisë përmes një njoftimi për media informon deputetët jashtë grupeve parlamentare për mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve të mbajtur një ditë më...

Mblidhet Komisioni i Shëndetësisë, zbardhet diskutimi dhe 3 Aktet Normative që u shqyrtuan

0
Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, nën drejtimin e kryetarit Enver Roshi është mbledhur online ku ka shqyrtuar 3 Akte Normative të Këshillit...