Monday, October 25, 2021

Aleksandër Vuçiç i plas skandali i rëndë për djalin, i dha një thes me...

0
Gazeta serbe “Danas” është vënë në shënjestër të pushtetit në Serbi pas raportimit për djalin e Aleksander Vuçiçit, Danilon. Danilo Vuçiq siç shkruan “Danas”, bashkë...

Shpallja “non grata” e diplomatëve, reagon ‘dhëmbë për dhëmbë’ ambasada ruse: Vendimi është nul,...

0
Ambasada Ruse në Serbi ka reaguar pas shpalljes “Non Grata” të dy diplomatëve rusë nga republika e Kosovës. Sipas arsyetimit të Ambasadës, Moska nuk e...

Njëri prej tyre i dëbuar edhe nga Shqipëria, publikohen emrat e dy zyrtarëve rusë...

0
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i ka kërkuar ditën e sotme ministres së Punëve të Jashtme Donika Gërvalla-Schëarz, shpalljen si persona të padëshirueshëm të dy...

Skandali që ka mbërthyer Serbinë! U arrestua pasi fshehu provat për vrasjen e …/...

0
Mediat rajonale këto ditë janë plot me artikuj për Dijana Hrkaloviç, një ish-zyrtare e lartë e Ministrisë së Brendshme së Serbisë, e cila u...

Mediat në Kosovë raportuan për një sulm me granatë ndaj doganierëve, reagon urgjent policia:...

0
Pas raportimeve në mediat e Kosovës për sulm në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë, policia ka reaguar duke dhënë detaje për ngjarjen. Ushtruesi i...

A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës? Përgjigjet kryeministrja e Serbisë: Mund të humbasë...

0
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të...

Sulmohet ambasada shqiptare në Beograd, Policia mbërrin në vendin e ngjarjes, zbardhen detajet e...

0
Një incident ka ndodhur ditën e sotme në ambasadën shqiptare në Beograd. Bëhet me dije se ambasada shqiptare është sulmuar, pasi persona të paidentifikuar kanë...

Tensionet në veri, kërcënon Vuçiç: Telefonova Lajçak, ja çfarë i thash

0
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka mbajtur një takim urgjent në kazermat ushtarake të Serbisë në Rashkë, për të rënë dakord, siç u tha, se...

Aksioni anti-kontrabandë në Veri, 8 persona të arrestuar, Policia del me reagim zyrtar

0
Tetë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pas operacionit të zhvilluar në Zveçan. Në një komunikim zyrtar policia njofton se gjithashtu janë sekuestruar si...

Përshkallëzohen tensionet në Veri, Bërnabiç kërkon reagimin e ndërkombëtarëve: Ndalni Albin Kurtin!

0
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq u ka kërkuar bashkësisë ndërkombëtare që të reagojë teksa Policia dhe Dogana e Kosovës njoftuan se po zhvillojnë aksion...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...