Tuesday, July 27, 2021

Damian Gjiknuri shfaqet siç nuk e keni parë më parë, shkakton “tërmet” në palestër,...

0
Damian Gjiknuri është shfaqur ndryshe nga herët e tjera, jashtë kostumit dhe kollares zyrtare. Në këto imazhe shikohet Gjiknuri i veshur i gjithi me rroba...

Zhytësi përballet me të papriturën në Vlorë, gjen në thellësinë e detit objektin e...

0
Raportohet se një skafandër zhytësi që i përket Luftës së Dytë Botërore është gjetur në Vlorë. Mësohet se skafandra  është gjetur këtë të martë...

Zbulimi arkeologjik i pazakontë habit arkeologët ne Sllovaki/Thesari i çmuar mban mbishkrimin Albania

0
Një zbulim arkeologjik i pazakontë ka habitur arkeologët ne Sllovaki. Një banor i zonës në fshatin Hubinë gjeti nën tokë disa kupa të veçanta, me...

E jashtëzakonshme, arkeologët nuk iu besojnë syve çfarë zbulojnë nga gërmimi: Për herë të...

0
Ata janë trupat pothuajse të paprekur të dy burrave, një dyzet vjeçar i mbështjellë me një mantel leshi të ngrohtë dhe skllavi i tij...

Befasohen arkeologët, gjejnë monedha të rralla ari në këtë qytet antik

0
Arkeologët izraelitë kanë zbuluar katër monedha ari të pastra në Qytetin e Vjetër të Jerusalemit që supozohet se ishin aty që nga më shumë...

Përplasja me Neandertalët/ Si specia jonë luftoi për epërsi, për më shumë se 100.000...

0
Rreth 600.000 vjet më parë, njerëzimi u nda më dysh. Një grup qëndroi në Afrikë, duke u zhvilluar në njerëzit që jemi sot. Grupi...

A e shkaktoi ‘hëna blu’ tërmetin në Turqi/ Vjen parashikimi i frikshëm i astrologut...

0
Astrologu i njohur turk, Aysun Koç ka shpjeguar fenomenin e hënës së plotë, e cila njihet ndryshe “hëna blu’. Sipas tij, hëna blu ndikon...

Ndryshimet klimaterike shkrijnë akullnajat, ekspertët befasohen nga thesaret që zbuluan

0
Si pasojë e ndryshimeve klimatike akullnajat po shkrijnë, mirëpo po nxjerri në dritë edhe thesare të vyera që ishin fshehur prej shekujsh në akuj. Ekipet...

Çfarë ndodhi me të vërtetë natën kur u fundos Titaniku?/ Kerkimet e fundit hedhin...

0
Një hulumtim i ri interesant ngre pyetje të mëdha rreth asaj që ndodhi me të vërtetë në një natë fatale më 14 prill të...

Zbulohen 13 arkivole 2500 vjeçare në Egjipt

0
Arkeologët kanë zbuluar 13 arkivole prej druri të mbyllur plotësisht në nekropolin e shkretëtirës të Saqqara, Egjipt, që datojnë rreth 2500 vjet. I ndodhur...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...