Mori përsipër eliminimin e Aleksandër Vuçiç, vritet në shtëpi megakrimineli i rrezikshëm

0
45

Lideri i klanit “Kavac”, Radoje Zvicer, u gjet i vdekur brenda shtëpisë së tij në Panama. Lajmi është konfirmuar në një artikull të gazetës Blic. Zvicer u konstatua pa shenja jete pas orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme. Nuk dihet ende se si dhe përse është qëlluar me armë drejt tij.

Interpol nuk ka reaguar ende lidhur me ngjarjen. Kreu i klanit “Kavak”, Radoje Zvicer, konsiderohet si një nga kontrabandistët më të mëdhenj të kokainës në botë. I ndjeri është përfolur se ka marrë përsipër edhe shumë vrasje me pagesë, përfshirë atë të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Mori përsipër eliminimin e Aleksandër Vuçiç, vritet

Kreu i klanit “Kavak”, Radoje Zvicer, konsiderohet si një nga kontrabandistët më të mëdhenj të kokainës në botë. Emri i tij është përmendur për herë të parë në vitin 2017, kur në YouTube u publikua një video 15-minutëshe me informacione të detajuara për “klanin Kavac”, kreun e këtij grupi dhe anëtarët e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here