Video: Provat e aviacionit rus për paradën e Fitores më 9 Maj

0
483

Me sa duket rusët janë kampionë për paradat ushtarake teksa videot e provave për paradën e nesërme të Ditës së Fitores tregojnë akrobaci dhe koordinime të pabesueshme. Nesër në ora 10 në Sheshin e Kuq  kuadratet e këmbësorisë do të nisin marshimin në kalldrëm për të treguar armatatimet e fundit.   Ndërsa në paradën ajrore do të marrin pjesë  74 avionë e helikopterë që do të ngrihen nga nëntë aerodrome rreth Moskës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here