Policia mobilizohet për protestën e sotme, dërgon autoblindat te Parlamenti

0
386

Ditën e sotme Gramoz Ruçi mori vendimin për të zhvendosur nga e enjtja në të martë seancën plenare. Pas këtij vendimi i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i opozitës, ku ka thirrur të gjithë qytetarët  në protestë para Parlamentit.

Edhe Policia e Shtetit ka marrë masat dhe po dërgon te ky institucion autoblinda dhe mjete të tjera të rënda, duke kthyer edhe policinë në gadishmëri të plotë për të ruajtur rendin dhe qetësinë publike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here