Kunati i Bashës dyshohet për evazion fiskal? Balla: Të bëhen publike të dhënat e kompanisë dhe të shkojnë për verifikim

0
371

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e mbajtur në seancën e sotme plenare ka risjellë në vëmendje të dhënat e publikuara për kompaninë “Landmark Communication” e kunatit të Bashës, Erion Isufi.

Balla i ka bërë thirrje ministrit të Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj të bëjë publike të gjitha të dhënat e kompanisë dhe të shkojnë për verifikim, ndërsa ka kërkuar që të zbardhet fakti se a është ky rast një evazion i pastër fiskal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here