Plas grushti në spital, mjeku sulmon fizikisht punonjësin e institucionit, zbardhen detajet e rënda

0
69

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku dyshohet se një mjek ka sulmuar fizikisht një person.

Ngjarja ka ndodhur në spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku një doktor dyshohet se të hënën ka sulmuar fizikisht një punëtor të spitalit.

Dje rreth orës 13:44 një punëtor i Spitalit Rajonal ka ardhë dhe e ka njoftu policinë se është sulmuar nga një mjek në Spitalin Rajonal në Pejë. Policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes, i ka intervistu viktimën, dëshmitarët dhe të dyshuarin. Lidhur me rastin është njoftu prokurori i cili ka udhëzuar që të iniciohet rasti “lëndim i lehtë trupor”. Rasti është duke u hetuar nga njësiti kompetent policor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here