Tirana ngec në Ballsh, fitore dramatike e Skënderbeut për mbijetesën

0
35

Tirana u ndal nga Bylisi, kurse Skënderbeu triumfoi 0-2 ndaj Kastriotit në transfertë dhe tani ka mundësinë të shpëtojë direkt nga rënia prej Superiores, pasi diferenca me krutanët ka shkuar në dy pikë, kurse me Bylisin një.

Tirana ishte e rrezikshme në pjesën e parë, teksa tentoi golin me Hoxhallarin, Seferin dhe Gyamfin, por portieri Qirko ishte në çdo moment në gatishmëri. Ballshiotët në një moment pretenduan për gol, pasi menduan se topi kishte kaluar vijën fatale.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj