KQZ rrëzoi kërkesën e PS, socialistët e sfidojnë hapur dhe zbulojnë hapin e radhës

0
397

Pas rrëzimit të kërkesës së PS për kryebashkiakët nga KQZ ka reaguar kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja

Manja tha se këtë çështje PS-ja do ta çojë në Kolegjin Zgjedhor, ndërsa u shpreh se të vjetrit duhet të hapin “krahun” për elementë të rinj.

  “Qëndrimi ynë është i qartë si PS. Mesa duket në KQZ nuk ka pasur mbështetjen e duhur pasi duhen 5:2 votat. Por ne patjetër që do ta çojmë në Kolegj propozimin tonë.

Ne jemi për të zbatuar ligjin për pushtetin vendor dhe është krejt normale, që një kryetar bashkie që ka qeverisë për më shumë se 12 vite, pse jo ti hapet rruga promovimit të figurave të reja”, tha Manja në rubrikën ‘Opinion’ në News 24.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here