Kufijtë/ Seanca e jashtëzakonshme sot në Kuvendin e Kosovës, opozita e bojkoton

0
681
Grupi Parlamentar i lidhjes Demokratike të Kosovës, ka vendosur që të mos marrin pjesë në seancën e orës 09:00.

Kështu ka bërë me dije, Avdullah Hoti, Shef i GP të LDK’së.

“Ne nuk marrim pjesë sepse mendojmë se kjo është një përpjekje e kryeministrit dhe Qeverisë për ta prishur seancën e orës 10:00. Ne Nuk do të lejojmë që askush të luajë me territorin e Kosovës. Ne do të marrim pjesë në seancën e orës 10:00”, ka thënë Hoti pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LDK’së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here