Astrit Patozi: E vërteta është se Shqipëria normale nuk ishte dje në “manifestimin” e...

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka komentuar tubimin e djeshëm të presidentit Meta. Sipas Patozit qytetarët kur kanë...

Çfarë po pret Ilir Meta? Frrok Çupi zbulon planin që po thuret në zyrën...

Analisti Frrok Çupi me anë të një analizë të gjatë ka komentuar tubimin e djeshëm të mbajtur nga presidenti Ilir Meta. Çupi...

Drejtori i Urgjencës Kombëtare zbulon çfarë e shkatërron koronavirusin para se të na infektojë/...

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, u shpreh se deri më tani në Shqipëri nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus.

Kristaq Mitro: Kemi shkatërruar traditën e kinemasë, filma si “Liri a vdekje” nuk realizohen...

Në kinematografinë shqiptare, problemet me të cilat përballen regjisorët për filmat nuk janë të pakta. Sipas tyre realizimi i një filmi ka...

Genc Tomori: Ju rrëfej “fërkimet” me Fëlerin kundër Gjermanisë, u kam shënuar dy portierëve...

Ndoshta të rinjtë nuk e dinë, por ish-lojtari i Partizanit dhe Kombëtares, Genci Tomori, u ka shënuar gola dy portierëve më të...

Zef Deda: Arti po shpartallohet, bëhet vetëm propagandë, kemi një Ministri Kulture të dobët

Aktori i njohur Zef Deda, i vlerësuar me aktivitetin e tij në jetën artistike po vazhdon me suksese të tjera. Me rolet...

Vrasjet në Tropojë, Fatos Klosi: Ja pse ka gisht Berisha, frika e zbulimit të...

Saga e vrasjeve që kanë tronditur Tropojën pas viteve ‘90, është rikthyer së fundmi në qendër të vëmendjes. Si pasojë e pleksjes...

Pse SPAK nuk po bën arrestime ‘VIP’ në Shqipëri? Spartak Ngjela flet me emra...

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Në një postim në rrjetet sociale...

“Fenomeni i keq ka filluar”, Ngjela lëshon paralajmërimin drithërues: Krimi i organizuar i lidhur...

Avokat Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka komentuar ardhjen e ambasadores amerikane Yuri Kim në Tiranë: Sipas Ngjelës ardhja...

Prokurori amerikan lëshon “bombën”: Të korruptuarve do u nxijmë jetën, BKH s’do lejojë amnisti...

SHBA ka dërguar një mesazh super të fortë për luftën ndaj krimit dhe korrupsionit në vend. Në një intervistë për “Zërin e...

ME TE LEXUARAT

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...

Artan Hoxha flet për aftësinë e pazakontë të Klement Balilit

Artan Hoxha, gazetari i njohur investigativ ka intervistuar pak para vendimit për t’u vetëdorëzuar në polici, Klement Balilin. Sipas...

“La Stampa”/ Rezart Taci ne qender te mediave Italiane : “Do të investoj në...

Rezart Taçi mbush sot 49 vjeç.  Manjanti shqiptar i naftes, themeluesi i Taci Oil është rikthyer në qendër të vëmendjes për disa...

Nga biznesi i hotelerisë tek shpenzimet e luksit, ja kush është i fejuari i...

Elvana Gjata është fejuar me biznesmenin nga Tirana, Ervin Mata që prej dy vitesh. Këngëtarja e njohur ka zyrtarizuar lidhjen e saj dyvjeçare në fshehtësi...