“Egoiste! Ule zërin! Stop”/ Plas keq sherri në “Big Brother VIP” mes Monikës dhe Einxhelit! Moderatorja: Gruaja 100 vjeç merret me…

0
17

Pastrimi në kuzhinë ka qenë shpesh objekt debati mes banoreve në “Big Brother VIP”. Ditën e djeshme, Arjola Demiri reagoi e revoltuar nga neglizhenca që disa vajza i bëjnë punëve në këtë ambient të shtëpisë.

Situata u tensionua më shumë mes Monikës dhe Einxhelit. Moderatorja nisi të pastronte, por Lubonjës nuk i dilte inati. Teksa ajo i fliste, Einxhel i kërkoi të mos i drejtohej dhe ta linte të punonte e qetë.

Megjithatë, ofendimet mes të dyjave nuk munguan. Einxhel iu drejtua Monikës me fjalët “Gruaja 100 vjeç, merret me muhabetet e gocave të vogla!”. Ndërsa Monika iu kthye “Ule Zërin, me mua s’ka zë. Stop! Egoiste!”.

Pjesë nga debati:

Einxhel: Me mua mos u merr më! Gruaja 100 vjeç, merret me muhabetet e gocave të vogla.

Monika: Je mirë?

Einxhel: Shumë mirë jam, po të them dhe një herë mos u fut në muhabetet e mia.

Monika:Nuk u futa, unë u tregova njerëzore. Ti je egoiste.

Einxhel: Unë jam egoiste. E thënë nga ti nuk ka asnjë vlerë kjo.

Monika:Ti nuk do me ja dit edhe kur një tjetër do me bo diçka për qejfin e vet.

Einxhel: O Monika, ti e dramatizove një javë rresht, i thoje “Po e bën për lojë”. Tani po më akuzon mua se bëra çokollatën.

Monika:Po ti s’ke faj mi goce. Ti je në botën e çudirave. Ti ke ardhur me u zënë këtu. 500 herë tha që kam nevojë të merrem me një punë. Dhe unë i thash si njeri mos e bëj atë, lëre ta bëjë atë.

Einxhel: Monika, mos më fol!

Monika:Dëgjoji njerëzit. Mos të të flasim ne ty. Kur tjetra shpreh një dëshirë, pranoje.

Einxhel: Mos më fol, shih punët e tuaja.

Monika:S’dua të shoh punët e mia. Mos më bërtit mua, ule zërin. Kujdes! S’të lë unë të ngresh zërin! Ule Zërin, me mua s’ka zë. Stop! Egoiste!

Einxhel: Egoiste është kush është këtu, ti shih punën tënde.

Monika:S’dua. S’kam ardhur këtu për të parë punët e mia, por të të gjithëve.  

Einxhel: A do të të tregoj disa punë të tjera, se nuk i di të gjitha? Ik na lër rehat. Një-dy me u grric!

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj