Nesër studentët kthehen në auditorë, ministrja e Arsimit Evis Kushi jep informacionin e rëndësishëm

0
39

Me rastin e nisjes së vitit të ri akademik ditën e nesërme, ministrja e Arsimit Evis Kushi i ka uruar të gjithëve një vit të mbarë, ndërsa i ka bërë sërish thirrje studentëve të pavaksinuar.

Në fjalën e saj përmes rrjetit social Facebook, Kushi është shprehur se fillimi i këtij viti akademik u bë i mundur falë efekteve pozitive të fushatës masive të vaksinimit, por edhe falë një ndërgjegjësimi më të lartë personal dhe kolektiv për të respektuar protokollet e institucioneve shëndetësore.

Ministrja është shprehur se vaksinimi është i nevojshëm, pasi universitet nuk formojnë vetëm shkencëtarë por edhe qytetarë të një shoqërie.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj