Monday, October 25, 2021

Nesër studentët kthehen në auditorë, ministrja e Arsimit Evis Kushi jep informacionin e rëndësishëm

0
Me rastin e nisjes së vitit të ri akademik ditën e nesërme, ministrja e Arsimit Evis Kushi i ka uruar të gjithëve një vit...

“Përhap budallallëqe, jo çipi, jo kjo, jo po ajo”/ Albana Fico shpërthen ndaj Alfred...

0
Shefja e ISHP-së Albana Fico ka sulmuar nga qyteti i Elbasanit konspiracionistin  Alfred Cako. Fico thotë për Cakon se ai po shpërndan budalliqe të...

“Më ka rrahur shtatzënë pa mëshirë, më ka gjuajtur përtokë me djalin në krah”,...

0
Betime Baftiu ka rrëfyer dhunën që ka pasur nga ish-bashkëshorti i saj, përgjatë periudhës derisa kanë qenë të martuar. Baftiu ka treguar se në...

Alimehmeti zbulon ilaçin kundër COVID që po jep rezultate të shpejta: Vlen nga dita...

0
Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar studime të realizuara nga një ekip spanjoll mbi efektin e “Tocilizumabit” te pacientët me forma të moderuara deri në...

“Nuk rrezikojmë valë tjetër”, epidemiologu Alimehmeti jep lajmin e mirë për situatën e COVID-19...

0
Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë informacione mjaft optimiste për situatën e COVID-19 në vendin tonë.about:blank Mjeku ka theksuar për emisionin ‘ABC Live’ se shifrat tregojnë...

Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Shqipëri, nëna 27-vjeçare i vendos emrin...

0
Ka ardhur në jetë fëmija u parë afgan në Shqipëri në spitalin rajonal të Lezhës. Bëhet me dije se nëna 27-vjeçare afgane që është strehuar...

Bie ndjeshëm numri/ 2 persona ndërrojnë jetë nga Covid-19, shënohen 66 raste të reja...

0
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 4.363 testime, 66 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me...

Shefi i Policisë së Shkodrës reagon për vrasjen e Saimir Hoxhës: U shtua dhe...

0
Saimir Rrustemi, shef në sektorin e luftës ndaj krimit të organizuar në Policinë e Shkodrës, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë ku...

Jep dorëheqjen drejtori i “Shefqet Ndroqit”, kjo është mjekja e njohur që zë vendin...

0
Ka dhënë dorëheqjen drejtori i spitalit ‘Shefqet Ndroqi’, Perlat Kapisyzin, bashkëshorti i zv.ministres së Shëndetësisë, Mira Rakacollit. Mësohet se pas dorëheqjen së tij, kjo detyrë...

Hapen aplikimet për Akademinë e Sigurisë, të kenë përfunduar Universitetin me mesatare mbi 8,...

0
Policia e shtetit ka njoftuar këtë të martë se janë hapur aplikimet për Akademinë e Sigurisë.Sipas policisë pjesë e kësaj mund të jenë të...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...