Friday, October 7, 2022

Programim e kodim IT që në klasë të parë, qeveria miraton memorandumin me Fondacionin...

0
Këshilli i Ministrave ka miratuar një meomorandum bashkëpunimi me Fondacionin Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim mbi një program i cili parashikon për përfshirjen e lëndës së...

Pedagogët e “Shkencave” dalin në protestë, kërkojnë rritje page me 30%, paralajmërojnë bojkot të...

0
Ashtu sic gazeta “Sot” e paraljëmroi pak ditë më parë, pedagogët e Fakultetit të Shkencave kanë dalë në protestë pasi kërkojnë rritje të pagave....

Qeveria merr vendimin, rritje 9.5% të pensioneve krahasuar me 2021, paga minimale shkon në...

0
Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për rritjen e pagës minimale dhe rritjen e pensioneve. Këtë e njoftoi dje, Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj,...

VIDEO/ Skandal në Tiranë, ja sa lehtësisht shitet droga brenda ambienteve të shkollës: 500...

0
12 shtatori shënoi nisjen e vitit të ri shkollor në vend, por në shkollën “Ramazan Jarani” në Allias në Tiranë  duket se  me nisjen e...

Prezantohet abetarja e përbashkët Shqipëri-Kosovë, Kushi: Një tekst unik për të gjitha trevat shqiptare

0
Ditën e sotme në Tiranë është mbajtur një event për përurimin e abetares së përbashkët dhe unike të Shqipërisë dhe Kosovës. Në event ka qenë...

Rama paralajmëron ‘sanksione’ për nxënësit që dëmtojnë librat e marrë falas

0
Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur kritikave se librat e marrë falas duhet të jepen të rinj, pasi dëmtohen dhe nuk mund të përdoren...

Sot nis faza e dytë e regjistrimeve për klasat e para dhe të dhjeta,...

0
Sot nis faza e dytë e regjistrimeve në e-Albania për klasat e para dhe të dhjeta. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka publikuar dje...

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë...

0
Zbardhet projekti i qeverisë për rritjen e pensioneve deri në vitin 2025. Gazeta “SOT” ka zbardhur vendimin e publikuar nga qeveria në Fletoren Zyrtare...

Lija e majmunit, ministrja Manastirliu njofton lëvizjen urgjente të Komitetit të Ekspertëve: Gati plani...

0
Komiteti i Ekspertëve për Parandalimin dhe Kontrollin e Lisë së Majmunit është mbledhur sot në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për të diskutuar...

Nënvarianti Ba5 i Omicron në qarkullim edhe në Shqipëri, Silva Bino tregon çfarë pritet...

0
Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nënvarianti Ba5 i Omicron është në qarkullim edhe në vendin tonë. Silva Bino konfirmon se të gjitha të dhënat...