Kushtoi gati një milion euro/ Tapeti i Air Albania është gati, do të përurohet me koncertin e këngëtarit shqiptar me famë ndërkombëtare

0
22

Tapeti i stadiumit Air Albania është gati. Fusha e re do të inaugurohet me koncertin e Ermal Metës më 17 shtator 2020, i cili do të hapet nga artistja shqiptare Elhaida Dani.

Fusha e re e stadiumit kushtoi gati një milion euro. Një  investim mes dritave për ngrohjen e barit, sistemit të ventilimit edhe tapetit hibrid.

Vetëm një javë më parë Shqipëria luajti me Hungarinë dhe San Marinon në Elbasan, pasi fusha nuk ishte ende gati.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj