Plas sherr në KQZ për regjistrimin e komisionarëve të PD-LSI, Zguri : Më lër të flas të lutem. Biba: Mos thuaj ato që s’i thamë…

0
258

4 anëtarë të KQZ kanë dalë kundër regjistrimit të komisionerëve të Partisë Demokratike dhe LSI në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Kryetari i KQZ, Klement Zguri, mbështeti qëndrimin e opozitës për regjistrimin e komisionerëve.

DEBATET

Klement Zguri: Më lër të flas të lutem.

Denar Biba: Jo po nuk mund të thuash gjëra që nuk i kemi thënë.

Zguri: Parti po zëvendësohen me qytetarë. Si me qytetarë, ne po ndërtojmë diçka më të avancuar me frikë. Si do iki një qytetar kush e propozoi? Unë jam pro dhe them se kërkesa është korrekte dhe duhet të pranohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here