E rëndë/ Gjendet i vdekur në Paris zyrtari i lartë italian i shërbimeve sekrete, dyshimet e para (Ja çfarë iu gjetën në dhomë)

0
323

Një zyrtar 50-vjeçar, funksionar i lartë i Palazzo Chigi u gjet i vdekur në Paris në natën midis të dielës dhe të hënës, përtokë  afër hotelit ku ishte duke qëndruar në Montmartre.

Lajmi është raportuar nga “Le Point”, sipas së cilës zyrtari Massimo I, ishte në Paris nga 3 maji dhe ishte anëtar i shërbimeve sekrete, raportojnë mediat italiane.

Ai kishte një plagë me gjak nën mjekër dhe në vendin ku kishte ndërruar jetë u gjeten  gjurmë të vjellash. Viktima u identifikua si Massimo I., 50 vjeç. Prokurori i Parisit hapi një hetim për shkakun e vdekjes.

Massimo I. mbërriti të dielën nga Roma në aeroportin Roissy-Charles-de-Gaulle. Policia gjeti një çelës të sigurisë të koduar në dhomën e hotelit, një zarf që përmbante 85 bileta 20 euro, një çelës USB, një përshtatës kartash SD dhe një kartë SD.

Stacioni policor lokal dhe policia shkencore kryen kontrollet e para dhe prokuroria hapi një hetim për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Sipas burimeve të ambasadës italiane, kjo është një “vdekje për shkak të shkaqeve natyrore”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here