Pas Safet Bajrit, policia e Shkodrës ndalon një tjetër mjet të blinduar, zbulohet emri i shoferit

0
53

Policia e Shkodrës ka ndaluar një mjet të blinduar, që drejtohej nga Leonard Gjeka. Pas verifikimeve të para, ka rezultuar se Gjeka qarkullonte i papajisur me autorizim të lëshuar nga organi kompetent për mjetin e blinduar.

Ndaj tij u vendos gjobë si dhe u bllokua mjeti tip “Audi”. Kujtojmë se më herët një tjetër mjet i blinduar u ndalua nga policia e Shkodrës, i cili i përkiste Safet Bajrit.

Shërbimet e Patrullës së Përgjithshme, gjatë zbatimit të planit të masave për parandalimin e kriminalitetit dhe për goditjen e paligjshmërive, në qytetin e Shkodrës, kanë konstatuar dhe shoqëruar në ambientet e DVP Shkodër, një automjet të blinduar.

Pas verifikimeve rezultoi se drejtuesi i automjetit, shtetasi Leonard Gjeka, banues në fshatin Ishull, Shëngjin, Lezhë, qarkullonte i papajisur me autorizim të lëshuar nga organi kompetent.

Drejtuesit të automjetit iu vendos masë administrative, konform Kodit Rrugor. Gjithashtu, u zbatua masa plotësuese për bllokimin e automjetit tip “Audi” dhe do nisin procedurat e konfiskimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here