Derbi “i çmendur” kryeqytetas, Tirana triumfon mes dramës ndaj Dinamos

0
49

Tirana ka fituar me shifrat 3-2 një derbi shumë të bukur ndaj Dinamos, duke i dhuruar trajnerit Erbim Fagu fitoren e parë në Superiore në pankinën bardheblu.

Një sukses i dyfishtë pasi sjell edhe shkëputjen në renditje ndaj rivalëve kryeqytetas, në ndjekje të nëj vendi në katërshen e parë të kampionatit.

Për Tiranën shënoi Nikqi në minutën e shtatë, Latifi në minutën e 18’ dhe Jonuzi në minutën e 79’, ndërsa për Dinamon ishte Qefalija me dy gola, në minutën e 69’ dhe 76’.

Me këtë fitore, Tirana renditet në vendin e pestë me 39 pikë, ndërsa Dinamo në vendin e gjashtë me 36 pikë.

Derbi “i çmendur” kryeqytetas, Tirana triumfon mes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here