“Dy pikat nevralgjike të rihapjes së dosjes ‘Gërdeci’”/ Rinisja e hetimeve për Fatmir Mediun, gazetarja e njohur zbërthen prapaskenat dhe tregon kush është dëshmitari kyç: Është folur pak për të!

0
43

Gazetarja Anduena Llabani thekson se janë dy elementët që lidhen direkt me rihapjen e dosjes së Gërdecit.about:blank

Llabani tha për MCN se shumë e rëndësishme konsiderohet sidomos një dëshmi e detajuar dhënë në SPAK. 

“Janë dy pika nevralgjike. Pika zero e argumentimit të gjykatës ka të bëjë me një çështje që sipas kësaj gjykate nuk i ka mbaruar afati i parashtrimit. Jemi në një imunitet të pezulluar të zotit Mediu. Kemi edhe faktin e rënies së kushtit për të pasur imunitet. Është folur pak për një dëshmitar të akuzës, zoti Luan Hoxha, i cili ka dhënë një dëshmi të detajuar për SPAK duke e çuar prokurorinë drejt fakteve të reja ndaj ministrit Mediu.”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj