Alfred Cako paralajmëron zhvillime të reja në skenën politike: Këto tre politikanë kontrollohen nga Iluminati. Po krijohen aleanca për…

0
36

Konspiracionisti i njohur Alfred Cako ka deklaruar se Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kontrollohen nga Iluminati. Në “Rrethi Katror” ai komentoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e qeverisë Hoti. Cako theksoi se kjo erdhi pasi Hoti ishte pro Trump.

Por konspiracionisti shkoi edhe më tej, kur foli për aleancat që po krijohen në Kosovë. Cako tha se Albin Kurti synon të zgjidhet president, Vjosa Osmani kryeministre dhe Lufti Haziri do marrë drejtimin e LDK.

“Vendimi i Kushtetueses së Gjykatës së Kosovës ka lidhje me rrëzimin e qeverisë pro Trump. Lufti Haziri dhe Vjollca Osmani do shtijnë në dorë LDK-në. Albin Kurti do jetë për president, Lutfi Haziri për drejtues të LDK dhe Vjosa Osmani do jetë për qeverinë. Këta të tre kontrollohen nga Iluminati.”, tha Cako.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj