“Ç’e dua unë mandatin!”, Braçe nxjerr pamjet e rënda dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Rrahur e larë në gjak, si u masakruan e tërhoqën zvarrë socialistët (FOTO)

0
370

Numri dy i qeverisë, deputeti socialist Erion Braçe ka kujtuar sot 26 majin e 23 viteve me pare, duke e përcaktuar atë si ditën më të dhunshme elektorale në historinë e re-30 vjeçare të vendit, kur Shteti-policia, SHIK, rrahën barbarisht në qendrat e votimit socialistët.

Vetë Braçe ka qenë “viktimë’ e asaj dhune, dhe sot, 23 vite me pas, teksa kujton tmerrin e atyre ditëve, duke postuar edhe fotot e dhunës, në faqen e tij në Facebook ka një paralajmërim të fortë.

“Kush mendon se  do te munde e zhbeje Partine Socialiste me dhune, ta harroje!

Kjo parti-pavarësisht se ndryshon, përtërihet, ka genin e 1996-tës të patjetërsueshëm!”- thekson Brace.

Postimi i Braçes

BARBARET 30 VJECAR TE FASHIZMIT ORIENTAL!

1. Pardje ishte 26 maj,

23 vite me pas nga dita, te cilen,

fashizmi oriental e ktheu ne

diten me te dhunshme elektorale ne historine e re-30 vjecare, te vendit;

Diten te cilen, Shteti-policia, SHIK,

policite e tjera-tatimore etj,

gangsteret e rrugeve te armatosur,

sulmoi qendrat e votimit,

dhunoi barbarisht komisioneret e opozites socialiste,

diku si ne Berat i perzuri nga qendrat e votimit,

mori kontrollin e tyre dhe ne fund,

shkroi nje rezultat te rreme,

te pamaterializuar ne kuti votimi edhe pse zgjedhes e komisionere u luftuan,

e shpalli zyrtarisht ate!

Edhe pse nje dite e tille per fashizmin oriental te Sali Berishes ishte dite triumfi,

#PARTIASOCIALISTE nuk u nenshtrua,

nuk u mbyll, nuk u zhbe,

u rikthye ne #Beteje,

me genin e pamposhtur te nje te majte qe fashizmin e ka mundur perhere!

Nje dite me pas, ne 27 maj,

per fashizmin oriental te Sali Berishes,

ishte dita e hallit,

rezultatit qesharak qe

kish shkruar per gjithe naten,

qe nuk gjendej ne kuti,

as ne popull;

Une, pas barbarise se nje dite me pare ne #Berat, u shpalla fitues nga

zemergjeresia e fashizmit me,

50. 06% ne nje zone njeemerore ne kete qark!

Me fytyren e copetuar, enjtur e fryre,

rrija perballe fytyres se bukur te ikones se urryer te televizionit te pushtetit dhe pyesja me ze:

c’e dua une kete mandat?! Nje dite me pas, si sot, 28 maj,

beteja jone kete here per zgjedhje te lira e demokraci,

zbriti ne shesh, poshte Skenderbeut,

ku shteti-policia, SHIK, policite,

gangsteret e rrugeve te thirrur ne force,

kishin organizuar teatrin e dhunes!

Produkti eshte ne disa prej ketyre fotove;

Udheheqes se opozites socialiste,

opozites tjeter bashkuar me ne,

burra e gra, te rinj, gazetare,

te rrahur barbarisht e lare ne gjak ne sheshin historik te Tiranes!

2. I risolla keto tre dite,

per te thene se:

Kush mendon se

do te munde e zhbeje Partine Socialiste me dhune,

ta harroje!

Kjo parti-pavaresisht se ndryshon,

perterihet, ka genin e 1996-tes te patjetersueshem!

Urrejta e perditshme e fashizmit oriental ndaj nesh,

nuk na tjeterson, nuk na nxjerr nga shinat e lirise, demokracise dhe

zgjedhjeve te lira, te drejta e te barabarta,

vendosur nga populli!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here