Dështon në zgjedhje raportuesi për Shqipërinë në KE, Fleckenstein: Rezultatet janë zhgënjyese për mua!

0
298

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet. Lajmin e bënë me dije vetë ai, ku përmes një postimi në rrjetet sociale, ndërsa ka falenderuar mbështetësit, është shprehur i zhgënjyer nga disfata.

Partia me të cilën konkurronte eurodeputeti dhe raportuesi për vendin tonë ka perfomuar dobët në zgjedhjet parlamentare të BE-së që janë mbyllur pak minuta më parë.

Si rezultat, Knut Fleckenstein nuk është zgjedhur për të qenë pjesë e Parlamentit Europian, duke humbur postin që mbante deri më tani.

Postimi i plotë i Fleckenstein:

“Në Hamburg kam biseduar vetëm me anëtarët, si dhe miqtë dhe miqtë e Spd Hamburg. Grumbullimi i parë i rezultateve të zgjedhjeve evropiane është zhgënjyese për mua. Unë do të doja të përfaqësoja edhe për 5 vjet, Hamburg në BE. Por ajo që duket tani, nuk duhet të jetë.

Ne po presim rezultatet përfundimtare. Më parë, por: Falënderimet e mia për ekipin tim, jusos Hamburg, anëtarët e shumtë të përkushtuar të SPD-së që kanë bërë një fushatë të madhe me mua në kohën e tyre të lirë dhe gjithashtu shumë miq e mbështetës që më kanë dhënë në javët dhe muajt e fundit Mbështetja e forcuar.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here