Pas shkarkimit të drejtoreshës nga ministrja, zbulohet emri i drejtorit të ri në spitalin e Shkodrës

0
396

Është konfirmuar  drejtori i ri i Spitalit Rajonal të Shkodrës, kirurgu Ardian Dajti.

Dajti  u prezantua mëngjesin e sotëm nga zv ministrja e Shëndetësisë dhe Drejtori i Shëndetit Publik në Shkodër Astrit Beci.Prezantimi i tij u bë pa praninë e mediave, ndërkohë ky është drejtori i 7-të që ndërrohet në spitalin e Shkodrës që nga 2013.

Drejtoresha e mëparshme e spitalit të Shkodrës, Teuta Rrjolli u shkarkua pak ditë më parë nga shefja e saj Manastirliu për shkak të rezultateve të dobëta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here