“Kërcënimet e PD dhe LSI minojnë parimet bazë”, SHBA paralajmëron opozitën për djegien e mandateve

  0
  481

   Ambasada e Shba reagon për djegien e mandateve të opoztës. Vendimi i opozitës, siç thuhet në reagimin e ambasadës minon parimet bazë të demokracisë.

  STATUSI I PLOTE

  Një demokraci e shëndetshme kërkon një opozitë që funksionon në mënyrë konstruktive brenda institucioneve kushtetuese. Kërcënimet nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe parti të tjera opozitare për të braktisur mandatet e tyre në parlament minojnë parimet bazë të demokracisë dhe sabotojnë përparimin e rëndësishëm që Shqipëria ka arritur në zbatimin e ligjit dhe qeverisjen e përgjegjshme. Shtetet e Bashkuara iu bëjnë thirrje të gjithë deputetëve të ngrihen mbi sherret politike, të refuzojnë thirrjet për të braktisur mandatet e tyre dhe të mbrojnë idealet dhe parimet që janë me rëndësi thelbësore për çdo demokraci të fortë. Nëse dështoni të bëni punën tuaj, do të zhgënjeni njerëzit të cilëve keni privilegjin tu shërbeni.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here