Alarmante në Patos / Rrezikohen puset e naftës

0
502

Një zjarr ka përfshirë një zonë me shkurre në vendin e quajtur Ofiçina në Patos.  Në zonë, ndodhet disa banesa si dhe puse nafte të kompanisë Albpetrol.  Në vendin e ngjarjes, kanë shkuar forcat zjarrfikëse, të cilët kanë bërë të mundur lokalizimin e flakëve.  Shuarja e zjarri nuk favorizohet nga era e fortë që ka përfshirë zonën orët e fundit si dhe nga terreni malor. Si pasojë e zjarrit janë djegur rreth 1 hektarë me ullinj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here