Dritan Zagani bën paralajmërimin e fortë: Pas dajakut, Tahirin e pret diçka edhe më e rëndë

0
459

Pas arrestimeve të dy ish-deputetëve të Partisë Socialiste, Arben Çuku dhe Arben Ndoka, ish-oficeri i Policisë, Dritan Zagani vazhdon të paralajmërojë ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Zagani shkruan se Tahiri e di shumëmirë se kush e dha urdhrin për ta rrahur dhe thekson se gjërat që ai di e vënë shumë në rrezik.

Sipas tij koha do të tregojë shumë gjëra.

Postimi i Zaganit

Se pse ndjej nje keqardhje sot per te…sdi ta spjegoj tamam, porrrrrr….! Sot pas nje viti ne vleresimin tim mendoj…!A nuk do ishte me mire dhe me i sigurte ne arrest se i lire dhe te haje dajak nga ata qe ai e di mire…!Po kur te vije momenti i shpalljes ne kerkim, a do kete garancin nga ata qe i dhane nje dajak parajmerues se do ta lene me aq…????

Se dihet formula,,ai qe i dha dajakun e beri per te mbrojtur veten nga ato qe ai di( dhe di shume nje si ky qe pergjonte edhe vete “pergjuesit” e nje vendi anetare te NATO-s)..pra sa do ta mbajne ne kerkim dhe si do çlirohen nga frika qe ky do flase….!

Histori si kjo bota njef sa te duash….!

Dhe ne fund fare, mos te harrojme qe vendi jone eshte anetare i NATO-s….Mos valle qendra “MARSHALL” po pret fillimin e ri te ambasades se SHBA per dergimin e dosies TOP SECRET..?!

(Nese nuk eshte bere tashme nga ndonje amasade tjeter i ndonje vendi serioz qe ndjehet e prekur nga situata jone sot ….???)

Po kete a e kane llogaritur peshqit e medhenj dhe peshkaqenet…!

Ky tashme eshte cironke qe duhet te notoj kunder rrymave qe te mos jete gostia e peshkaqeneve me te medhenj…!

Gjithsesi koha do na tregoje shume gjera te reja, dhe shpresojme te marre secili ate qe i takon sipas vlerave dhe demeve qe ka bere…!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here