Arrestimi i ish-deputetëve socialistë, vjen reagimi i parë nga PD

0
415

I pari nga radhët e PD që ka komentuar arrestimin e ish-deputetëve Socialistë, Arben Cuko dhe Arben Ndoka, ka qenë deputeti Gent Strazimiri.

Kryesisht ai është marrë me reagimin e kryeministrit Edi Rama, i cili pak më herët në një status në Facebook shkruante se “ndjente keqardhje për Arben Çukon”.

Sipas deputetit demokrat, nuk duhet ndjerë keqardhje për dikë që “ktheu burgun në dispeçerinë e trafiqeve duke u marrë pare trafikantëve të burgosur për t’u futur celularet që të vazhdonin trafiqet nga burgu”

Statusi i plotë

“Keqardhje për Arben Çukon” ??????
Pse? Se e ktheu burgun në dispeçerinë e trafiqeve duke u marrë pare trafikantëve të burgosur për t’u futur celularet që të vazhdonin trafiqet nga burgu?
Kjo është “ana e DREJTËSIË”?
E vërteta është që pasi ka marrë vesh se ia kanë kapur, e shkarkoi që të arrestohet nga “jashtë familjes sonë te madhe” … njësoj si Saimir Tahiri vetëm se ky është i sakrifikueshëm!!!!!
Të shohim ç’do të thotë për koordinatorin e PS Lezhë, Arben Ndokën, që mesa duket i ka ndodhur një “lapsus adoleshencial” tjetër…
Në të tilla raste del Prof.Dr. Blerina Gjylameti se Xhaçka është “e zënë”….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here