Greqia dëbon 966 persona, ja sa shqiptarë do kthejnë

0
460

Greqia ka kthyer në vendet e origjinës 966 shtetas të huaj përgjatë muajit shtator. Ata janë cilësuar të paligjshëm për territorin grek, ndërsa janë depërtuar, shkruan gazeta greke “Zougla.gr”.Më shumë se gjysma e tyre kanë qenë shqiptarë, pasuar nga irakenë, gjeorgjianë, pakistanezë, iranianë, turq, algjerianë dhe sirianë, shifra këto të policisë greke.Numri më i madh i të kthyerve janë shqiptarë, 486 persona, nga Iraku 139, 79 nga Gjeorgjia, 69 nga Pakistani, 53 nga Irani, 20 nga Turqia, 18 nga Algjeria si dhe 12 nga Siria.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here