Basha sulmon Ramën: E ka vëmendjen te oligarkët dhe krimi, dyfishohen bizneset e mbyllura

0
487

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar një tjetër video mesazh në faqen e tij të Facebook, ku ka vënë në dukje gjendjen e vështirë që po kalojnë bizneset.

Sipas Bashës, Edi Rama e ka gjithë vëmendjen te tek krimi dhe oligarkët.

“Me Edi Ramën në qeveri, krimi dhe oligarkët pasurohen, biznesi i zakonshëm po falimenton”,- thuhet në video mesazh.

Sipas të dhënave të publikuara nga Lulzim Basha, vetëm në shtator janë mbyllur 1978 biznese nga 838 që u mbyllën një vit më parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here