Tragjike/ Avioni ndahet më dysh në pistë, ja bilanci i të vdekurve

0
358

Një ngjarje tragjike ka tronditur mbarë opinionin. Nga përplasja në pistë një avion në Karolinën e Jugut, ka lënë pas dy të vdekur.

Imazhet dramatike të marra nga kamerat e aeroportit tregojnë se si aeroplani është ndarë në dy pjesë vetëm pak momente pas rënies.

Mediat lokale kanë njoftuar se në bord ishin katër persona, dy ekuipazh dhe dy pasagjerë.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse, të cilët kanë bërë të mundur nxjerrjen e viktimave dhe të plagosurve nga aeroplani.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj