Tërmeti 4.2 ballë godet brigjet jug-perëndimore të Kalabrisë

0
609

Një tërmet i magnitudë me 4.2 ballë ka goditur sot brigjet jug-perëndimore të Kalabrisë. Lëkundjet u regjistruan rreth orës 7:24.

Epiqendra ishte mes komunave Palmi, Bagnara Calabra, Seminara dhe Scilla.

Mësohet se tërmeti u ndje edhe në Messinë, ndërsa ishte 11 km i thellë. Sipas Mbrojtjes Civile, deri më tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz, por as dëme materiale.

Tgcom shkruan se tërmeti shkaktoi panik tek qytetarët, të cilët dolën të alarmuar në rrugë.
C 2 Articolo 3165834 Upiimagepp

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here