Aksion nga deti dhe ajri si nëpër filma/ Kapen 2 ton kanabis, arrestohen dy shqiptarë

0
481

Pas një aksioni të madh nga deti dhe ajri me helikoptere policia italiane ka bllokuar skafin me 2 tone droge dhe ka vene ne pranga dy shqiptare.

Mediat italiane bejne me dije se aksioni nisi ne oret e para te mengjesit, kur u njoftua se nje skaf i ngarkuar po vinte nga Shqiperia drejt bregdetit italian.

Roje bregdetare, financave dhe helikopterë u vune ne aksion dhe ne ndjekje te mjetit lundrues.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here